Міжнародний день лівші / pixabay.com

День лівші присвячений 15% людей у світі, у яких ліва рука домінує над правою. Лівші вважаються творчими та талановитими особистостями, які вміють нестандартно мислити.

Існує два варіанти історії свята. Перший - дату затвердив у 1976 році Інтернаціональний Союз Лівшів. За другою версією, ініціатива виходила у 1992 році від Британського Клубу Лівшів.

Міжнародний день лівшів - історія і суть свята

День лівшів був створений, щоб привернути увагу громадськості до проблем людей. Виробники товарів, дизайнери одягу і великі торгові компанії повинні враховувати потреби тих, хто активно користується лівою, а не правою рукою. У Великобританії, наприклад, активно борються з традицією переучувати дітей-лівшів.

Відео дня

Клуб Лівшів вважає, що, якщо дитина пише лівою рукою, то виправляти і змушувати її писати правою не можна.

Особливості лівшів - чим вони відрізняються від правшів

Чим лівші відрізняються від правшів / pixabay.com

Лівша - це, як ми вже говорили, людина, яка переважно користується лівою рукою. При цьому, за письмом визначати це не варто - Чарлі Чаплін, наприклад, на скрипці грав лівою рукою, а писав правою. Лівші не тільки пишуть, але і виконують всі побутові потреби лівою рукою.

Основні відмінні характеристики лівшів:

  • Права півкуля розвинена більше, ніж ліве - у правшів все навпаки.
  • Лівшам притаманні емоційність, інтуїція, творче мислення, вразливість і різка зміна настрою. Правші, навпаки, логічні, раціональні, мають схильність до точних наук.
  • У складних обставинах лівші знаходять оригінальний і нестандартний метод вирішення проблеми, в той час, як правші діють оперативно і організовано.

Який відсоток лівшів у світі - рахуємо статистику

Вчені стверджують, що лівшів на земній кулі всього 15%. Тобто, кожен сьомий житель. Ліворукість передається у спадок і, якщо обидва батьки - лівші, то дитина буде такою же з імовірністю 25%. Іноді ліворукість може розвиватися всередині утроба матері або внаслідок травми правої руки.

Знамениті лівші - список селебріті + цікаві факти

Цікаві факти про лівшів / pixabay.com

Серед відомих особистостей, які були ліворукими, можна виділити Чарлі Чапліна, Наполеона Бонапарта, Вінстона Черчілля, Рональда Рейгана, Альберта Ейнштейна, Ісаака Ньютона, Леонардо Да Вінчі, Пабло Пікассо, Мерилін Монро, Джима Керрі, Анджеліну Джолі, Мілу Йовович, Моргана Фрімена, Кіану Рівза та інших.

Цікаві факти про лівшів:

  • Ліворуким людям складніше застебнути блискавку на брюках або гудзики на сорочці.
  • Те ж саме стосується переведення стрілок - лівші потрібно повернути циферблат догори дригом.
  • У багатьох мовах слово "лівий" означає "нечесний", "неправдивий", "фальшивий".
  • На середньовічних судах, коли шукали відьом серед молодих жінок, звертали увагу на їх поведінку. Якщо виявлялося, що відьма чіпала худобу лівою рукою або обходила будинок праворуч (а він горів після), то провина дівчини була доведена моментально.
  • Шанс народити дитину-лівшу у жінок після 40 років вище, ніж у жінок молодшого віку.

Вас також може зацікавити: