Вознесіння Господнє 2022 / depositphotos.com

Сьогодні, 26 травня, відзначається католицьке Вознесіння Господнє.

Вознесіння Господнє щорічно святкують на 40-й день від Великодня. Ця подія вважається одним з найважливіших в православному календарі. Вона приурочена до періоду, коли Христос після воскресіння більше місяця пробув серед своїх учнів. УНІАН розповість, коли Вознесіння Господнє 2022 і що потрібно робити в цей день.

Раніше ми складали докладний православний календар 2022 на травень.

Коли Вознесіння в 2022 році - дата і історія

Як правильно молитися у Вознесіння Господнє / depositphotos.com

Свято безпосередньо залежить від дня, коли віруючі відзначали Великдень. Щороку торжество відзначають на 40-й день після Світлого Воскресіння, у 2022-му році Вознесіння Господнє випадає на 2 червня. У католиків свято настане раніше - 26 травня.

Як свідчить Євангеліє, після того, як Ісус воскрес, він більше місяця перебував серед своєї пастви на землі. Після цього терміну він зібрав всіх своїх апостолів на горі Елеон, благословив їх і вознісся на небо у плоті. Тоді ж для присутніх було явище ангелів, які сказали, що, через деякий час, Господь знову повернеться на землю до учнів своїх.

Як святкують Вознесіння Господнє

У християнстві Вознесіння Господнє входить в число двунадесятих свят, урочисті співи починаються напередодні, а ввечері - всенічне бдіння. Віруючі відвідують служби і приділяють час молитві, а так як свято випадає на четвер, то посту в цю дату немає і православні можуть їсти будь-яку їжу.

Слов'яни відзначають цю дату, як перехід весни в літо, коли настає справжня спека. У давнину на Вознесіння водили хороводи і славили богів, щоб ті послали людям хороший урожай. Також було прийнято влаштовувати галасливі гуляння і співати пісні.

На Вознесіння існує важлива традиція - пекти пироги з зеленою цибулею, а також особливі частування, які називаються "драбинка". Це пиріг, на якому господині зверху робили з тіста кілька "перекладин", відповідних щаблям по числу небес апокаліпсису. Ці коржі було прийнято освячувати в церкві і пригощати ними рідних.

Що можна робити і що не можна на Вознесіння Господнє

Що можна і що не можна робити 2 червня / depositphotos.com

Православна церква в це свято категорично забороняє:

  • відмовляти в допомозі нужденним;
  • лихословити і пліткувати;
  • вінчати;
  • поминати покійних і їздити на кладовища;
  • плювати на землю - по ній в цей день ходить Ісус.

Працювати на Вознесіння можна, адже торжество випадає на четвер і не кожна людина може взяти собі вихідний. Віруючі в цей день намагаються допомагати жебракам і подавати милостиню.

Які молитви читати в день Вознесіння Господнього

Для того, щоб зустріти світле свято і помолитися Господу, можна використовувати одну з двох коротких молитов. Вони підійдуть навіть тим, хто тільки починає свій шлях до духовності або хоче звернутися до Бога вдома, без участі церковних служителів.

Еже о нас исполнив смотрение, и яже на земли соединив Небесным, вознеслся еси во славе, Христе Боже наш, никакоже отлучаяся, но пребывая неотступный, и вопия любящим Тя: Аз есмь с вами, и никтоже на вы.

Вознеслся еси во славе, Христе Боже наш, радость сотворивый учеником обетованием Святого Духа, извещенным им бывшим благословением, яко Ты еси Сын Божий, Избавитель мира.

Головне - пам'ятати про те, що молитву потрібно читати з чистими помислами і в хорошому настрої.

Вас також можуть зацікавити новини: