Курбан-байрам - завершення паломництва до Мекки / ua.depositphotos.com

Свято Курбан-байрам 2024 традиційно відзначають через 70 днів після Ураза-байраму. Розповідаємо, скільки триває святкування, його головні традиції, а також як красиво привітати тих, хто святкує.

Курбан-байрам 2024 - початок і кінець святкування

Курбан-Байрам - одне з двох найважливіших свят у мусульманській культурі. Арабською воно називається Ід аль-Адха, що в перекладі означає "свято жертвопринесення".

Цього дня мусульмани згадують одну з історій Корану. За переказами, пророку Ібрагіму (Авраам у християн) наснився ангел Джабраїл (Гавриїл), який за велінням Аллаха сказав принести Ібрагіму сина в жертву Всевишньому. Чоловік довго мучився, але таки прийшов у долину Міна разом із сином. Але Аллах у момент жертвопринесення велів замість сина заколоти барана і винагородив Ібрагіма за міцність його віри - пізніше в пророка народився ще один син. На основі цього переказу в день святкування Курбан-байрам і було закладено традицію жертвопринесення, але це не єдиний звичай цього дня.

Відео дня

Відзначають Курбан-байрам на десятий день місяця Зуль-хіджа - через 70 днів після свята Ураза-байрам. Дату рахують за мусульманським місячним календарем і, через відмінності з григоріанським календарем, вона щороку зсувається на 11 днів.

У 2024 році Курбан-байрам починається в ніч із 15 на 16 червня.

Головні урочистості відбуваються 16 числа, а всього Курбан-байрам зазвичай відзначають три дні - в 2024 році до 18 червня. В деяких ісламських країнах свято триває довше, а в Саудівській Аравії - два тижні.

У чому різниця між Ураза-байрам і Курбан-байрам

Ураза-байрам (Ід аль-Фітр) і Курбан-байрам (Ід аль-Адха) - це два значущих свята в ісламі. Але це дві різні дати.

Ураза-байрам - його також називають "Свято припинення посту" - знаменує закінчення священного місяця посту Рамадана. Ураза-байрам - це час радості та вдячності за успішне завершення посту. Дата свята так само, як і Курбан-байраму, змінюється щороку і визначається молодим місяцем, а відзначають свято в багатьох мусульманських країнах протягом 3 днів. У 2024 році Ураза-байрам випав на 10 квітня.

Суть і традиції святкування Курбан-байрам

Як уже говорили, один із головних звичаїв свята - жертвопринесення барана. Але суть дати не в цьому. Переказ про Ібрагіма говорить про те, що насправді не потрібні людські жертви для того, щоб стати ближче до Аллаха. Ця жертва - умовна, а спокутувати свої гріхи людина може лише добрими помислами, вчинками, допомагаючи іншим і цураючись усього недоброго.

Готуються до свята Курбан-байрам за півтора місяця, багато мусульман здійснюють прощу до Мекки - вважається, що відвідати священне місто хоча б раз у житті зобов'язаний кожен мусульманин, якщо в нього є для цього всі можливості. Курбан-байрам - це завершення хаджу (паломництва до Мекки).

Традиційно за день до свята дотримуються посту, а ніч напередодні проводять у молитві. Святкування розпочинаються разом зі сходом сонця: віряни здійснюють омивання, надягають святковий одяг і вирушають до мечеті на ранкову молитву. Потім повертаються додому, підносять молитву Аллаха і після сніданку знову йдуть до мечеті на проповідь. І лише після цього настає час для обряду жертвопринесення.

Приносити в жертву на Курбан-байрам можна не тільки барана, а й бика, корову, вівцю, козу, верблюда. Тварина має бути куплена тільки на чесно зароблені гроші - це головна умова.

Зазвичай від однієї сім'ї належить принести в жертву одну тварину. Її м'ясо потім ділять на 3 частини: першу віддають нужденним, другою - пригощають близьких, третю - залишають для себе.

Під час святкування заведено ходити в гості до близьких і дарувати подарунки. Є у свято і свої заборони:

  • не можна вживати алкоголь;
  • заборонено ходити в брудному одязі;
  • не слід займатися важкою фізичною працею;
  • не можна лаятися і ображати кого-небудь.

Також у жодному разі не можна відмовляти в милостині або допомозі.

Курбан-байрам - привітання зі святом

У це особливе свято бажаю миру, добрих і світлих сподівань, благополуччя в житті! Нехай близькі люди будуть щасливі та здорові, а в родині завжди панує любов! Чистих помислів і добрих вчинків! Зі святом Курбан-байрам!

***

Бажаю здійснення всіх ваших найчистіших надій. Нехай Аллаг допоможе вам здійснити всі ваші бажання. Нехай разом зі святом, сміхом і радістю до ваших домівок увійде здоров'я, щастя, достаток, світло, любов і благополуччя. Бажаю, щоб ваші молитви завжди були щирими і почутими. Зі святом Курбан Байрам!

***

Вітаю зі світлим, довгоочікуваним і добрим святом - Курбан-байрам! Бажаю, щоб у вашій родині було стільки ж добра і світла, скільки сонце дарує нам своїх променів. Нехай ваші рідні ніколи не знають біди та горя. Нехай ваше життя буде багатим, радісним і благополучним. Бажаю, щоб Аллаг нагородив вас за ваші чисті душі, величезні серця і гостинний дім.

***

Прийми мої вітання у свято Курбан Байрам. Бажаю милості Аллага і міцного здоров'я. Бажаю гідного життя і щедрої доброти душі. Бажаю мирного неба і найщирішої любові. Бажаю не знати прикрощів і розчарувань. Бажаю йти по життю широкою стежкою милосердя, щастя і великодушності!

***

Вітаю зі священним святом Курбан Байрам! Бажаю, щоб усі найкращі помисли і добрі наміри супроводжували твій шлях весь рік. Нехай не тільки цей привід, а й безліч інших сприяють об'єднанню і згуртуванню твоєї великої родини. Бажаю миру, процвітання і світлих надій!

***

Свято Курбан-байрам 2024 / листівки УНІАН

***

Привітання з Курбан-байрам / листівки УНІАН

***

Зі святом Курбан-байрам / листівки УНІАН

***

Привітання з Курбан-байрам / листівки УНІАН

***

Зі святом Курбан-байрам / листівки УНІАН

***

Вас також можуть зацікавити новини: