Яке свято 9 грудня / фото УНІАН

Християни відзначають церковне свято 9 грудня на честь річниці освячення храму Георгія Побідоносця в Києві. Цю дату наші предки назвали Юр'євим днем, оскільки ім'я Юрій походить від імені Георгій. Георгія Побідоносця шанують як захисника християнської віри, покровителя хліборобів, заступника домашніх тварин.

У цей день було прийнято роздавати всі борги і виконувати старі обіцянки. Вважалося, що якщо до Юр'єва дня не повернути позичене, то потім людина весь рік буде ходити в боржниках. 

У Юр'єв день було прийнято відвідувати молебен перед відправленням в далеку дорогу або перед плаванням. На молебні просили у Бога благополучно пройти майбутній шлях.

Відео дня

Святий Георгій є покровителем домашньої худоби, тому в цей день власники худоби молилися про здоров'я і благополуччя тварин, щоб ті успішно пережили зиму. Для здоров'я худоби в корито кришили домашнє печиво.

День вважається дуже вдалим для прибирання, ремонту, утеплення вікон і стін. Вважається, що зроблений 9 грудня ремонт прослужить дуже довго.

Що не можна робити 9 грудня

  1. 9 грудня вовки стають злими і не бояться людей, тому в цей день намагалися без потреби не ходити в ліс.
  2. Не можна стрибати на льоду і кататися на ньому, оскільки лід в Юр'єв день стає тонким.

Прикмети погоди 9 грудня

  • Північний вітер дме - до заморозків.
  • Іній сьогодні віщує хороший урожай в наступному році.
  • Якщо день холодний, то вся зима буде морозною.
  • Багато снігу випало - до травня все розтане.
  • Сосни линяють - до потепління і танення снігу.

Вас також можуть зацікавити новини: