Княгиня Ольга / depositphotos.com

Народне свято 24 липня отримало назви: Ольгин день, Ольга-сеногнойка, Ольга-страдниця, іменини Ольги та Олени, Євфимія Стожарниця.

Ольга була дружиною князя Ігоря Рюриковича і матір'ю Святослава Ігоровича. Після того, як чоловік її загинув від рук древлян, вона не захотіла виходити заміж і повністю віддала себе правлінню державою при трирічному синові. До повноліття Святослава Ольга займала престол.

Народ любив її і вважав мудрою. Деякі з жителів міста вже були християнами, коли Ольга стала цікавитися цією релігією. Увірувавши в Христа, вона зрозуміла, що язичництво - помилкова віра, а православ'я - істинна, і поїхала хреститися в Константинополь. Там вона прожила деякий час, а потім повернулася до Києва, щоб продовжувати вихваляти християнську віру.

Читайте такожІмена в серпні: коли відзначаються чоловічі і жіночі дні ангелаСин її не захотів прийняти православ'я, боявся, що дружина не зрозуміє. Але Ольга раділа, що він не забороняє хреститися своїм підданим. Вона намагалася прищепити любов до християнства у трьох онуків: Володимира, Олега і Ярополка. Подорожувала містами, де проповідувала християнство, а люди зверталися в православну віру. Тому її прозвали рівноапостольною.

У 1547 році Ольгу зарахували до лику святих рівноапостольних. Такої честі удостоєні тільки п'ятеро жінок: Марія Магдалина, цариця Олена, первомучениця Фекла, мучениця Апфія і просвітниця Грузії - Ніна.

Православне свято сьогодні - день пам'яті мучениці Євфимії

Чудо, вчинене Євфимією, стало вирішальним у питаннях віри міста Халкідона. Під час Вселенського Собору православні та єретики не могли дійти згоди, яка віра є істинна. Тоді Патріарх вирішив, що потрібно звернутися до мучениці Євфміії, і нехай Господь через неї дасть відповідь.

Присутні написали два сповідання - єретичне і православне, а потім поклали листки в труну святої. Через добу труна виявилася відкритою, а в руці Євміфія тримала список з православними догмами. Другий листок же лежав біля її ніг. Тоді православна віра була визнана єдино вірною, а єретики прийняли християнство.

Прикмети 24 липня

Прикмети 24 липня / ua.depositphotos.com
  • грім гримить на Євфимію, то на наступний день риба добре клювати буде;
  • гучний грім - до тривалої зливи, глухий - до Тихого дощу;
  • павук сидить посеред павутини - до дощу;
  • багато роси в городі - до неврожаю огірків і помідорів;
  • спекотний сонячний день - до хорошого врожаю зернових.

Що можна робити 24 липня

Наші предки вважали, що сьогодні - відмінний день для того, щоб ходити на полювання. 

Що не можна сьогодні робити

  • залишати собі гроші, якщо знайшли їх;
  • лінуватися, не діяти, а також сваритися.

Іменинники 24 липня не повинні сьогодні прати, прибирати, купатися у водоймах і планувати весілля.

Вас також може зацікавити: