этот материал доступен на русском

В Україні поменшало любителів шансону, а зросла кількість поціновувачів класики - опитування

12:45, 19 вересня 2019
Кіно і музика
9585 0
Найулюбленішими стилями музики українців є поп-музика, класична та народна, а також шансон / фото pixabay.com

Про це свідчать передані УНІАН результати опитування щодо музичних вподобань українців, проведеного соціологічною групою "Рейтинг" у вересні.

Читайте також"Бумбокс" презентував новий альбом (відео)

Так, за результатами опитування, найулюбленішими стилями музики, які слухають українці, є поп-музика (26%), класична (25%) та народна музика (21%), а також шансон (18%). Далі у рейтингу музичних вподобань йдуть рок (14%), танцювальна музика/диско (12%), клубна музика (8%) та джаз (7%).

Зазначається, що реп, романси та духовну музику як улюблені стилі обрали по 6%, електронну, блюз та хіп-хоп - по 4%, бардівську - 3%. При цьому, важкий рок популярний лише серед 2%, так само як і реггі.

Крім цього, соціологи зазначають, що лише 4% не люблять музику взагалі.

"Попри те, що поп-музика залишається лідером вподобань, у десятирічній динаміці відсоток тих, кому вона подобається, став меншим (з 32% до 26%). Також у двічі менше цього року обирали романси (6% проти 12% у 2009). Поменшало і любителів шансону (з 22% до 18%), а також поціновувачів народної музики (з 25% до 21%)", - йдеться в повідомленні.

Натомість, за даними опитування, збільшилась кількість тих, хто полюбляє класичну музику (з 20% до 25%). У цьогорічному рейтингу цей стиль піднявся вище за шансон та фолк. Також за 10 років стало удвічі більше любителів року (ріст з 7% до 14%). Дещо збільшилась кількість фанатів репу (ріст з 3% до 6%).

Щодо вікових вподобань, то молодші респонденти у порівнянні із старшими більше полюбляють поп-музику, рок, диско, клубну, електронну музику, а також реп і хіп-хоп. Водночас, представникам старших вікових груп більше до снаги класична та народна музика, шансон, романси і бардівська музика.

Соціологи зазначають, що музичні вподобання помітно відрізняються за статтю. Так, жінки більше, ніж чоловіки полюбляють класичну і поп-музику (31-32% проти 19%), народну (24% проти 18%) та духовну (7% і 3% відповідно). Також жінкам удвічі більше ніж чоловікам до вподоби танцювальна музика (15% проти 8%). Натомість чоловікам більше подобається рок (21% проти 9%), шансон (20% проти 16%), реп (9% і 3% відповідно) та електронна музика (7% і 3%).

Музичні смаки українців дещо відрізняються і в залежності від їхньої освіти. Так, чим вищий рівень освіти, тим більше респонденти полюбляють класичну музику, рок, джаз. Також представники з вищою освітою більше ніж інші люблять поп-музику, електронну і бардівську музику. Людей з середньою освітою більше цікавить народна музика та шансон.

***Соціологічна група «Рейтинг» провела опитування населення України 12-16 вересня. Було опитано 2000 респондентів віком від 18 років методом особистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Вибірка репрезентативна за віком, статтю, типом поселення. Похибка репрезентативності дослідження: не більше 2,2%.

фото ratinggroup.ua/

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter