Коли можна обрізати малину / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Малина з великою вдячністю реагує на своєчасні обрізки. Якщо підстригти кущі влітку, то вони помітно оздоровляться і почнуть краще плодоносити. А сама рослина не витрачатиме сили на ріст зайвих і хворих гілок. Знаючи, коли і як обрізати малину, можна зібрати великий урожай ягід згодом.

Коли обрізати малину - два важливі терміни

Літня обрізка малини проводиться приблизно в середині липня, коли на кущах з'являються стиглі ягоди. Звичайно, точний термін залежить від сорту - період плодоношення може бути раніше або пізніше.

Вдруге кущі обрізають уже восени для підготовки до зимівлі. Цю обрізку проводять за кілька днів до початку морозів, щоб перед заморозками рани встигли зажити. Хороший термін - початок або середина жовтня.

Відео дня

Як правильно обрізати малину в липні

У середині літа кущ важливо обрізати для кращого доступу повітря і сонячного світла до ягід. Великими садовими ножицями відріжте всі засохлі, відмерлі, пожовклі гілки та листя. Також видаліть молоді саджанці, які виростають біля дорослого куща. Зручно робити це за допомогою лопати.

Щоб збільшити врожайність малини і стимулювати ріст плодоносних гілок, обріжте верхівку куща на 5-7 сантиметрів. Таку процедуру можна проводити на рослинах висотою 1 метр і більше. Так рослина спрямує більше сил на ріст бічних гілок.

Вас також можуть зацікавити новини: