Коли сіяти моркву у відкритий ґрунт в Україні / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Уже в березні городники починають готувати насіння для посадки, а також обробляти ґрунт. Важливо знати, коли сіяти моркву навесні в Україні, щоб потім насолоджуватися соковитими і смачними коренеплодами.

Коли сіяти моркву у відкритий ґрунт навесні - вдалі дати

Досвідчені садівники і городники кажуть, коли можна сіяти моркву - як правило, найкращий період - це кінець квітня-початок травня. Хоча варто розуміти, що насіння моркви проростає при температурі 3-4 °С, тож можна зробити це і раніше.

Витрачати свій час на пророщування розсади немає ніякого сенсу, як і висаджувати моркву в теплицю - можна відразу на грядки. Причому, найкращий варіант - це висаджувати коренеплід у три строки - навесні, влітку і восени.

Відео дня

Запам'ятовуйте, коли сіяти моркву - місячний календар підказує такі дати:

  • 20, 22-23, 29 квітня;
  • 15-19, 27 травня;
  • 1-2, 5 червня;
  • 29 жовтня;
  • 7 листопада.

Погода також вам підкаже, коли сіяти моркву у відкритий ґрунт навесні - якщо на вулиці вже доволі тепло, то легко можна почати городні роботи в березні. Але при затяжній весні, засніжених покривах і сирому ґрунті бажано дочекатися квітня-травня, щоб ґрунт хоча б трохи прогрівся.

Як правильно сіяти моркву - важливі нюанси

Після того як ви з'ясували, які сприятливі дні для посадки моркви в нашій країні, варто правильно підготуватися до городніх робіт, а саме:

  • розпушити ґрунт, внести добрива, додати перегній або компост, підтримувати оптимальний рівень вологості;
  • забезпечити хороше освітлення - додати його штучно або вибрати грядку, на яку постійно світить сонце;
  • прибрати всі бур'яни, щоб морква з ними не конкурувала.

Насіння моркви потрібно висаджувати на відстані 20х3 см і на 1.5-2 см углиб ґрунту. Коли рослини будуть уже досить великими, їх важливо не забувати проріджувати, щоб залишати необхідну відстань між паростками і дозволити кожному з них розвиватися повноцінно.

Вас також можуть зацікавити новини: