этот материал доступен на русском

National Interest: США збираються поєднати танки M1 Abrams зі штучним інтелектом

14:39, 08 січня 2019
Зброя
1389 0
Бронемашини США поєднають зі штучним інтелектом / armyrecognition.com

Збройні сили США розробляють нові сенсори виявлення ворожого вогню на основі штучного інтелекту (HFD) для арсеналу бойових бронемашин. Вони будуть ідентифікувати, відстежувати і перехоплювати запущені суперником снаряди.

Навіть у випадках, якщо ворог веде вогонь із озброєнь малого калібру і це не становить загрози танків Abrams чи бронетранспортерів Stryker чи БМП Bradley, система все одно буде відстежувати і перехоплювати його. Тому що це допомагає швидко визначити місце розташування того, хто атакує, пише National Interest.

Читайте такожNational Interest: Російський танк Т-14 «Армата» програє Abrams через ключову відмінність

Американські сухопутні війська вже зараз використовують цілу низку різних сенсорів. Приміром, інфрачервоні сенсори служать для того, щоб виявити теплових слід ворожого вогню. Крім того, впродовж багатьох років американські військові використовують оптичні і акустичні сенсорні системи.

«Ми збираємо дані про сліди загрози і обробляємо їх за допомогою сенсорів і алгоритмів», - сказав заступник директора дивізіону сухопутних бойових систем, нічного бачення і директорату електронних сенсорів Джин Клагер.

Підрозділ Клагера, який тісно працює з сухопутними силами США у сфері технологій швидкого виявлення в бойових умовах, входить також до Центру військових комунікацій, електроніки, досліджень, розробки і розвитку (CERDEC). Американські військові командири теж говорили про те, що впродовж 2019 року заплановані роботи з тіснішої інтеграції HFD-сенсорів з бойовою технікою.

Покращенню можливостей контратаки надають першочергове значення, тому що здатність швидко ідентифікувати ворожий вогонь дозволяє екіпажам американських бронемашин завдавати точний удар у відповідь з безпечного місця. Сухопутні війська США зараз використовують систему наведення і атаки під назвою «Загальна дистанційна система озброєння» або CROWS. Вона включає дисплеї, сенсори наведення і контролю вогню зовнішніх озброєнь. Таким чином, CROWS дозволяє солдатам вести вогонь з додаткового озброєння з безпечного місця всередині бронемашин.

Читайте такожNational Interest: Російський Т-80 став одним з найгірших танків у світі

«Після інтеграції з сенсорами виявлення ворожого вогню CROWS зможе швидко обертати зброю в потрібному напрямку», - пояснив Клагер.

При цьому, в розробці HFD задіяна технологія штучного інтелекту. Комп’ютерна автоматизація використовує алгоритми і різні форми аналізу, щоб дуже швидко визначити слід чужої зброї.

«Штучний інтелект враховує інформацію з інших джерел, що допомагає скоротити вірогідність фальшивої тривоги», - пояснив Клагер.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
IноЗМI
телеграм-канал перекладів зарубіжної преси
Читати в Telegram