Тимошенко: Янукович розпочав масштабну тіньову приватизацію

14:01, 16 червня 2010
Фондовий ринок
1 0

Росії здали "Луганськтепловоз"...

Лідер БЮТ Юлія ТИМОШЕНКО заявляє про початок тіньової приватизації українських підприємств на користь російських структур.

Про це вона заявила сьогодні в Хмельницькому на зустрічі з представниками регіонального осередку Комітету захисту України, повідомляє сайт Tymoshenko.UA.

"Росії зданий безкоштовно наш "Луганськтепловоз". З "Луганськтепловозу" почалася масштабна тіньова приватизація", - сказала Ю.ТИМОШЕНКО.

Вона звернула особливу увагу на той факт, що "Луганськтепловоз" є стратегічним для України підприємством, яке забезпечує підприємства "Укрзалізниці" рухомим складом.

"Це абсолютно безкоштовна приватизація, тому що конкурсу ніякого не було, ніякого аукціону не було, все було сфальшовано, і 410 мільйонів гривень, які вони виручили, вже в договорі вони віддають тій же самій російській компанії, щоб вона це підприємство модернізувала", - додала вона.

Таким чином, відзначила Ю.ТИМОШЕНКО, державний бюджет в результаті продажу пакету акцій "Луганськтепловоз" не отримав жодної копійки, а Україна втратила своє стратегічне підприємство.

Як повідомляв УНІАН, 15 червня 2010 р. управляюча компанія «Брянський машинобудівний завод» (Росія) була визнана переможцем конкурсу з відкритою пропозицією ціни за принципом аукціону з продажу 76,001% пакета акцій ВАТ «Луганськтепловоз».

Реалізаційна ціна підприємства перевищила його стартову ціну лише на 10 млн. грн. (початкова вартість становила 400 млн. грн. - УНІАН).

У конкурсі брали участь дві компанії - ВАТ "Сумське машинобудівне науково-виробниче об`єднання імені Фрунзе" (НВО ім.Фрунзе"), початкова цінова пропозиція якого становила 400 млн. грн., і Брянський машзавод, який запропонував за пакет акцій підприємства 410 млн. грн. Третя компанія, яка подала заявку на конкурс, - компанія "Мантара Холдинг" не була допущена ФДМУ до участі в ньому.

Ліцетатор торгів запропонував учасникам конкурсу підвищити ціну на 1 крок (4 млн. грн.) – до 414 млн. грн., але учасники торгів відмовилися підвищити свої цінові пропозиції. В результаті переможцем конкурсу була визнана Управляюча компанія «Брянський машинобудівний завод» з її початковою ціновою пропозицією 410 млн. грн.

Компанія «Мантара Холдинг» заявила про протиправні дії Фонду державного майна щодо її недопущення до участі в цьому конкурсі.

Як сказано в заяві уповноваженого компанії Вячеслава ДЕРИШЕВА, протокол конкурсної комісії з висновком про відповідність «Мантара Холдинг» конкурсним умовам було складено ще 8 червня, але відповідне рішення Фонду про недопуск компанії до участі в конкурсі з`явилося лише напередодні його проведення – 14 червня. А рішення представники компанії, за словами В.ДЕРИШЕВА, одержали в понеділок, 14 червня, о 17.00, фактично вже після закінчення робочого дня.

За його словами, Фонд держмайна не надав ябудь-яких дієвих аргументів щодо того, чому компанія «Мантара Холдинг» не була допущена до участі в конкурсі.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter