Високі дози статинів можуть провокувати розвиток діабету

15:02, 10 червня 2014
Зарубіжні новини
6 0

Дослідники з канадського Університету Британської Колумбії провели масштабне дослідження, за результатами якого встановили, що високі дози статинів підвищують ризик розвитку діабету. Результати їх роботи опубліковані в журналі BMJ.

Вчені проаналізували медичну інформацію про 137 тисяч пацієнтів у віці старше 40 років, яким були призначені статини у період з 1 січня 1997 року по 31 березня 2011 року. Рецепти на гіполіпідемічні засоби видавалися пацієнтам після госпіталізації внаслідок інсульту або інфаркту. На момент госпіталізації у жодного з учасників діабет діагностовано не було.

Через два роки після призначення статинів, у 3,6 тис. пацієнтів був діагностований діабет, при цьому серед пацієнтів, що приймали високі дози гіполіпідемічних препаратів, діабет виявлявся на 15% частіше, ніж у тих, хто отримував низькі дози ЛЗ. Високими дозами статинів дослідники вважали більше 10 мг на день для розувастатина, більше 20 мг аторвастатину і більше 40 мг - для симвастатину.

Автори дослідження зробили висновок, що при призначенні високих доз статинів, лікарі повинні брати до уваги підвищений ризик щодо розвитку діабету.

Ремедіум

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter