Чи шкідливий хліб для фігури / фото ua.depositphotos.com

Люди, які стежать за своєю фігурою, часто вважають хліб своїм ворогом і виключають його з раціону. Але хлібобулочним виробам можна знайти місце в низькокалорійному раціоні. Потрібно лише вчитуватися в етикетку при покупці і запам'ятати, який хліб безпечний для фігури.

Раніше ми писали, чи потрібно їсти суп і чи корисне "рідке" для організму. 

Чи шкідливий хліб при схудненні

Сам по собі хліб не дуже калорійний - він містить в середньому 250 ккал на 100 грам, що навіть менше, ніж у багатьох круп. Шкідливим для фігури цей продукт робить поганий склад або неправильне вживання. В деяких випадках вживання хліба може призвести до набору ваги:

Відео дня
  • якщо ви звикли заїдати будь-яку їжу хлібом, що сильно збільшує загальну калорійність їжі;
  • якщо ви робите з хліба бутерброди з маслом, ковбасою та іншими калорійними продуктами;
  • якщо ви їсте хліб з різними добавками, такими як насіння або горіхи.

У перерахованих випадках хліб дійсно сильно підвищує калорійність раціону, і тоді його краще виключити.

Який хліб найкорисніший

Для здорового харчування важлива не тільки калорійність хліба, а і його склад. Велика частина хліба і білого батона виробляються з борошна вищого сорту, в якому відсівається груба оболонка зерен. Хліб з такого борошна дуже пишний і ніжний, а також довго зберігається. Але такий хліб складається з простих вуглеводів, які не насичують організм і не мають ніякої харчової цінності.

Прихильникам дієтичного харчування рекомендується залишати хліб з борошна вищого сорту на полиці. Замість нього купуйте цільнозерновий або житній хліб з грубої муки. У ньому набагато більше клітковини і рослинних волокон, а втамовує голод така випічка набагато краще. Також глікемічний індекс хліба з цільного зерна нижчий, що важливо для діабетиків.

Скільки хліба можна з'їсти за день, щоб не поправитися

Скільки хліба можна їсти в день - залежить від вашої добової норми калорій, а також від того, як багато вуглеводів ви їсте. Якщо ви заїдете кашу хлібом, то дієтологи рекомендують позбавлятися від цієї звички.

При здоровому харчуванні хліб може займати не більше 1/3 всіх з'їдених за день вуглеводів. Чоловікам в середньому рекомендується їсти не більше 130 г хліба в день, а жінкам - не більше 90 г за день.

Вас також можуть зацікавити новини: