Постільну білизну потрібно міняти регулярно / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Дерматологи кажуть, що за час сну вночі тіло людини виділяє до 1 літра поту, і далеко не весь він випаровується - значна частина вбирається в тканину постільної білизни. Розберемося разом, як довго можна не міняти постільну білизну і що впливає на швидкість її забруднення.

Скільки часу можна використовувати постільну білизну - загальні правила

Важливо розуміти, що не існує єдиного правила щодо того, як часто міняти постільну білизну. Тіло людини - індивідуальна "машина", всі потіють по-різному. Якщо ви не схильні до зайвої пітливості або алергії на пил, у вас вдома немає тварин, то постільна білизна "проживе" і 2, і 3 тижні. Але для тих людей, які починають чхати і кашляти в запиленому приміщенні, тримають котів і собак, а також сильно пітніють, є рекомендація - постіль необхідно прати і міняти 1-2 рази на тиждень.

Відео дня

Важливий нюанс про те, як часто потрібно міняти наволочку на подушку, підковдру і простирадло, полягає ще в тому, що за регулярного використання постільної білизни, вона накопичує частинки шкіри - саме вони приваблюють клопів. Питання зміни постелі - це питання гігієни, тому щойно ви самі починаєте відчувати несвіжість тканини, відправляйте її в прання.

Коли краще міняти постільну білизну навесні та влітку

У весняно-літній період, коли міняти постільну білизну доводиться досить часто через високу температуру повітря, кожній господині важливо знати - потрібно запускати прання постійно чи можна обійтися без цього. Дерматологи вважають, що навесні і влітку текстиль необхідно міняти в 2 рази частіше, ніж взимку і восени .

Звісно, важливо це робити без "фанатизму" - наприклад, щоденне прання не потрібне (неможливо так швидко забруднити постільну білизну, та й матеріал від постійного механічного впливу машинки швидко прийде в непридатність). Для того щоб не помилитися, можете орієнтуватися на вид комплекту:

  • полуторна постільна білизна - 1 раз на 2 тижні;
  • двоспальна постільна білизна - 1 раз на тиждень.

Частота в цьому разі залежить від кількості осіб, які користуються білизною. Чим їх більше - тим швидше забруднюється текстиль. Влітку, коли температура повітря перевищує 25 градусів Цельсія, рекомендується прати постіль 1 раз на тиждень незалежно від її типу, причому, бажано вибирати легкі матеріали, які не створюють зайвого тепла для тіла, а після прання швидко висихають.

Вас також можуть зацікавити новини: