Як прибрати пень з ділянки / depositphotos.com

При покупці ділянки далеко не завжди виходить вибрати ідеальний шматок землі - іноді на ньому виявляються старі дерева або їх залишки. В такому випадку пні доводиться видаляти, а це не найлегше завдання. УНІАН розповість, як позбутися пня за 2 хвилини без особливих зусиль.

Раніше ми говорили про те, що робити, щоб черви в малині ніколи не з'явилися.

Як прибрати пень за один день швидше за все

Якщо ви не хочете довго думати і витрачати багато сил, можете викликати спеціалістів, які за лічені хвилини позбавлять вашу ділянку від некрасивого пня. Працівники будуть орудувати потужною фрезою, яка знищує пень на 20-30 сантиметрів вглиб. Плюс такого методу - швидкість дій і відсутність пошкоджень газону. Мінус - процедура дорога, і не кожна людина може собі її дозволити.

Відео дня

Звичайно, можна прибрати пень і самостійно, зрізавши його врівень із землею за допомогою бензопили. Однак такий метод особливої користі не несе - по-перше, шматок старого дерева все одно залишиться на ділянці, а по-друге, на цьому шматочку грунту ви не зможете нічого виростити. Тому краще прибирати пень раз і назавжди.

Що потрібно зробити, щоб пень швидко згнив

Перший спосіб позбавлення від пня - хімічний. Він підходить тим людям, яким нікуди поспішати, тому слово "швидко" тут відносно. Вам потрібно:

 • просвердлити глибокі канали по всій площі зрізу дерева;
 • заповнити отвори сечовиною;
 • пролити водою і укутати шматок дерева плівкою.

За кілька місяців деревина розм'якне, і на початку сезону вам буде простіше дістати пень із землі. В якості альтернативи сечовині можна використовувати натрієву або калієву селітру, але є нюанс - такі хімічні добрива у високих концентраціях небезпечні для рослин. Тому видалення пнів кислотою - погана ідея, якщо поруч на ділянці ростуть овочі або зелень.

Кухонна сіль - ще один засіб, яким можна засипати отвори в пні замість сечовини або селітри. Процедура та ж - засипаєте, поливаєте водою, вкриваєте в плівку і чекаєте. Важливо знати, що сіль діє тільки на свіжозрубане дерево - на старий пень ніякого ефекту вона не зробить. Такий метод досить зручний, але врахуйте, що якщо сіль проникає в грунт, то робить його непридатним для вирощування будь-яких культур. Так що, видаляти пень таким чином можна на ділянці, де ви не плануєте розводити город.

Як швидко спалити пень - докладна інструкція

Такий варіант позбавлення від старої корчі досить популярний - він не вимагає ні великих витрат, ні великих зусиль. Однак є правила:

 • поруч з пнем (над або під ним) не повинно бути ніяких комунікацій;
 • на відстані в кілька метрів відсутні будь-які споруди або інші дерева.

Причина важливості обох пунктів проста - легкозаймисті предмети тут же постраждають від вогню. Також простежте, щоб на вулиці не було вітру, інакше полум'я "перейде" далі.

Процедура випалювання пня наступна:

 • довгим свердлом робите два отвори - один в центрі пня, а інший під кутом до нього;
 • заливаєте в центр 100-200 гр солярки або рідини для розпалювання;
 • з бавовняної тканини звертаєте гніт довжиною близько 0.5 м;
 • обливаєте його соляркою і ставите в центр пня;
 • свердлите ще кілька отворів і підпалюєте гніт.

Перший час вам потрібно буде підтримувати вогонь, але далі дерево буде горіти саме. Залежно від стану корчі час горіння варіюється, але як правило, пень повністю згорає за 12-15 годин. Деякі городники взагалі не переживають про те, як спалити пень в землі, і просто регулярно розводять на ньому багаття.

Як прибрати пень за один день - ручний метод

Самий трудомісткий процес - це спроба викорчувати пень своїми руками. Виходить не у всіх, але лише з однієї причини - порушена технологія. УНІАН пропонує безпрограшний варіант:

 • переконатися, що у вас є лебідка на 3-4 т і потужна опора (стовп або інше дерево);
 • обкопати пень навколо на відстань 80-100 см (чим товщі стовбур - тим ширше коло);
 • ретельно обрубати коріння;
 • обв'язати пень металевим тросом і, натягуючи його важелем, витягнути із землі.

Якщо лебідки у вас немає, то можна скористатися ломом - постійно розхитувати пень і підчіплювати його з землі металевим важелем. Якщо корч старий, то ви можете постаратися розрубати його на кілька частин і викорчовувати шматками.

Вас також можуть зацікавити новини: