Як зварити і почистити яйця легко - лайфхаки / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Навіть якщо ви помиєте яйця перед тим як класти в каструлю, заллєте холодною водою, відварите по таймеру, потім знову заллєте холодною водою, все одно шкаралупа може погано відділятися від білка. УНІАН з'ясував, як легко почистити яйця за будь-яких умов.

Чому погано чистяться яйця - небанальні причини

Помітити, що яйця погано чистяться, якщо забути їх залити після варіння холодною водою, може будь-яка господиня. Але виявилося, що факторів набагато більше, ніж один лише температурний режим:

  • Занадто свіжий продукт - у кожного яйця під шкаралупою є повітряна камера, яка розширюється у яєць, що пролежали 1-2 тижні при підсиханні білка. У більш свіжих продуктів такого не відбувається, через що шкаралупа відділяється важче.
  • Неправильна температура води - якщо опустити яйця в холодну воду, то білок згортається і прилипає до шкаралупи, яка виконує захисну функцію. Саме тому перед варінням потрібно і яйця, і воду нагріти до кімнатної температури.
  • Висока температура яєць - обов'язково перед чищенням яйце повинно охолонути, інакше шкаралупа, що прилипла до білка, почне "відвалюватися" частинами, а то і зовсім закріпиться "намертво".
  • Зберігання яєць в холоді - якщо яйця у вас лежать на нижній полиці холодильника або в морозилці, то екстремально низька температура сприяє промерзанню і денатурації білка. Тоді продукт буде погано чиститися незалежно від того, як ви його варили.

Корисний лайфхак - для того щоб зрозуміти, як швидко почистити яйця варені, спробуйте починати цей процес з тупого кінця продукту. Там знаходиться повітряна камера - чистка буде проходити легше, ніж якщо робити це з гострого (в такому випадку знімите шкаралупу разом з білком).

Відео дня

Як варити яйця, щоб легко почистити - лайфхак

Досвідчені господині розповіли, як правильно варити яйця і що додавати в воду, щоб шкаралупа "відлетіла" сама. Виявилося, що сіль в цьому допомагає далеко не завжди - краще використовувати соду:

  • заздалегідь дістаньте яйця з холодильника;
  • нагрійте їх і воду до кімнатної температури;
  • всипте 0.5 ч. л соди;
  • злегка струсіть яйця, занурте у воду, варіть.

Простежте, щоб вода покривала яйця на два пальці, а також не була занадто гарячою - в іншому випадку продукт трісне через високу температуру або брак рідини.

Вас також можуть зацікавити новини: