Які рослини вкрити на зиму / фото rozocvet.com

У листопаді настають перші зимові морози і випадає перший сніг. Деякі рослини можуть зимувати під відкритим небом, а іншим потрібен захист від морозів. Щоб заморозки не нашкодили рослинам, їх накривають на зиму плівкою або агроволокном. В першу чергу слід накрити молоді саджанці зі слабкими корінням.

Коли вкривають рослини на зиму

Не можна накривати рослини завчасно, інакше вони "задихнуться" всередині. Але вкривати рослини із запізненням теж погано. В Україні накривати рослини зазвичай починають з початку листопада. Цього року осінь видалася теплою, тому можна відкласти процедуру на другу половину листопада, коли ночами вже досить холодно.

Якщо заморозки довго не наступають, орієнтуєтеся на температуру. Укриття варто поставити, як тільки температура впаде до -5...-7°. Таку температуру важко переносить більшість рослин.

Відео дня

Знімають укриття не раніше початку березня. Матеріал потрібно знімати поступово протягом декількох днів, щоб рослина легше пережила перепад температур.

Які рослини вкривають на зиму

На зиму вкривають рослини, які погано переносять морози. До них відносяться:

  • будь-які хвойні дерева - взимку вони страждають від сонячних опіків;
  • шипшина і всі троянди, крім паркових;
  • хризантема;
  • клематиси;
  • гортензія;
  • барбарис;
  • рододендроды;
  • теплолюбні дерева - виноград, персик, в північних регіонах - ожина, малина;
  • будь-які молоді дерева.

Що потрібно зробити перед укриттям рослин

За один-два місяці до укриття рослин їх потрібно перестати підгодовувати азотними добривами. Азот стимулює швидке зростання пагонів, через що рослина не встигне загартуватися і замерзне.

Щоб рослини добре перенесли морози, грунт під ними має бути вологим. Тому перед укриттям рослини потрібно рясно полити. Також перед укриттям варто провести санітарну обрізку, тобто обрізати сухі і хворі гілки.

Як укрити на зиму виноград, троянди та інші рослини - найкращі матеріали

Будь-який вид укриття рослин повинен пропускати свіже повітря, інакше рослина запріє і загине. Також гілки не повинні торкатися укривного матеріалу. При дотриманні цих двох правил сад легко переживе зиму.

Перераховуємо найпопулярніші види укриття рослин.

  • Агроволокно - найпопулярніший і доступний матеріал, який можна купити в будь-якому агромагазині. Це прекрасний матеріал, який захищає рослини від вологи і морозу, а також пропускає достатньо тепла. Спочатку навколо рослини зводять каркас з штирів або кілець, а потім на нього натягують агроволокно. Агроволокном можна накрити виноград, попередньо зібравши всі гілки в одну купу.
  • Спанбонд - хороший полімерний матеріал, який частково пропускає повітря і не дозволяє рослинам задихнутися, а також добре захищає від заморозків. Продається у великих рулонах. Спанбонд натягують на каркас. Добре підходить для укриття великих площ, наприклад, грядок полуниці.
  • Поліетилен добре захищає рослини від морозів і вітру, має тривалу експлуатацію і низьку ціну. Головний мінус матеріалу в тому, що він не пропускає повітря. Щоб рослина не задихнулася, в укритті або вирізують маленьке віконце, або частково знімають плівку раз в тиждень.
  • Мішковина - дешевий і ефективний матеріал для укриття. Краще брати мішки з великими отворами. Добре підійдуть джутові мішки. Їх намотують на встановлені навколо рослини палиці, а зверху не туго закріплюють матеріал мотузкою.
  • Підгортання застосовують тільки з початком морозів, коли земля вже підмерзне. Для підгортання навколо культури згрібають горбок висотою близько 30 см, щоб захистити коріння. Крім грунту, рослини можна підгортати ялиновими гілками або землею з листям. Підгортання добре підходить для невисоких троянд і хризантем.
  • Мульчування можна застосовувати для холодостійких рослин - це півонії, ромашки, гвоздики, гіацинти, нарциси, багаторічники на другому і більше році життя, дерева старше 3 років. Раніше ми писали, чим мульчувати ділянку восени, і перераховували найкращі матеріали.

Вас також можуть зацікавити новини: