Молоду картоплю можна чистити без ножа / фото ua.depositphotos.com

Чистка картоплі - це досить тривалий та одноманітний процес, який не подобається ані професійним кухарям, ані початківцям. У одних на чистку картоплі просто немає часу, інші ж вважають, що це занадто нудно і монотонно.

Професійні кухарі переконані, що якщо правильно підібрати інвентар, чистка картоплі буде віднімати у вас набагато менше часу. 

Як вибрати ніж для чищення картоплі

Якщо ви не знаєте, як швидко почистити картоплю ножем, почніть з головного - підберіть ідеальний інвентар. Ніж для чищення картоплі має бути маленьким і легким. Ідеальна рукоятка ножа має повністю поміщатися у вашій долоні - якщо вона буде слизька або незручна, ви не тільки не почистите картоплю швидко, але і ризикуєте отримати травму. 

Відео дня

Лезо ножа має бути ідеально заточене. На відміну від ножів для оброблення м'яса, ніж для чищення картоплі має бути практично невагомим, але гострим. Чищення картоплі - це процес, який забирає 15-20 хвилин, тому працювати важким ножем вам буде незручно, і рука швидко втомиться.

Як почистити картоплю без ножа - найпростіші способи

Якщо у вас молода картопля, ви цілком можете обійтися без ножа. Достатньо натерти сиру картоплю сіллю. Сіль зніме з овоча шкірку. Потім картоплю потрібно буде промити. Однак врахуйте, що такий спосіб не спрацює зі старою картоплею. 

Також почистити молоду картоплю без ножа можна за допомогою жорсткої губки для миття посуду або металевої губки. Головна умова для такого способу - картопля має бути молодю. Терти картоплю губкою краще під струменем холодної води, так картопля почиститься швидше. 

Як швидко почистити дрібну картоплю / фото ua.depositphotos.com

Як швидко почистити дрібну картоплю - лайфхак

Щоб почистити дрібну картоплю, її потрібно покласти в каструлю з окропом на 2-3 хвилини. Після чого картоплю слід вийняти з гарячої води і перекласти в ємність з холодною. Через перепад температур шкірка від картоплі відокремиться так само, як відділяється від томатів, після того, як ви опускаєте їх в окріп.

Однак врахуйте, що цей метод діє тільки з молодою картоплею. Почистити таким чином стару картоплю у вас не вийде. Для старого овоча вам доведеться або використовувати ніж, або підібрати рецепт, для якого картоплю можна не чистити. 

Як чистити картоплю овощечисткой - найзручніший інструмент

Якщо ви все ще не вирішили для себе, чим краще чистити картоплю - купіть ніж для чищення овочів. Такий пристрій являє собою ручку і закріплене на ній лезо з прорізом. Саме в цей проріз під час чищення картоплі протягується шкірка і саме від товщини цього прорізу буде залежати товщина шкірки, що знімається з овоча.

Якщо ви не знаєте, як чистити картоплю овочечисткою - просто візьміть в одну руку картоплину, в іншу - ніж і починайте. Багато кухарів радять чистити картоплю під тонким струменем холодної води. По-перше, так ви відразу вимиваєте з овоча зайвий крохмаль, а по-друге, так картопля буде ідеально чистою і ви відразу будете бачити, чи всю шкірку вам вдалося зняти.

Плюс даного способу в тому, що на відміну від звичайного ножа, овочечистки практично безпечні. Поранитися ножем для чищення овочів досить складно, оскільки лезо "втоплено" в ручку і при правильному використанні не має прямого контакту з рукою людини. Крім того, такий ніж чистить картоплю набагато швидше, ніж звичайний. 

Як почистити картоплю в мундирі - лайфхак

Картопля в мундирі - це картопля, відварена в шкірці. Якщо овоч зварений до готовності, шкірка відділяється дуже легко. Зняти шкірку з відвареної картоплі можна ножем, але врахуйте, що варену картоплю потрібно не чистити ножем, а лише злегка дряпати, піддягаючи тонку шкірку. 

Також картоплю в мундирі можна почистити за допомогою металевої губки або ложки.

Ще один варіант швидкого чищення - зняття шкірки руками. Для цього перед варінням зробіть на картоплі невеликий надріз по колу. Коли картопля звариться, опустіть її в холодну воду і під струменем води поверніть шкірку з обох боків картоплі в різні боки. Якщо овоч зварений до готовності, а вода досить холодна - ви знімите шкірку, як панчоху.

Вас також можуть зацікавити новини: