Як вивести старі жирні плями зі шпалер / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, pixabay.com

Жирна або замаслена пляма на шпалерах якось одразу настрій псує. Особливо, якщо шпалери нові, або коли немає грошей, щоб поміняти старі. Не поспішайте засмучуватися - спробуйте спочатку позбутися плям за допомогою підручних засобів. Є принаймні 5 способів, як вивести пляму з паперових шпалер - з ними набагато складніше, ніж з флізеліновими.

Як вивести старі жирні плями зі шпалер

На вінілових і флізелінових шпалерах позбутися плям жиру простіше - такі шпалери мають специфічну структуру, яка перешкоджає проникненню забруднення, і водовідштовхувальний шар. Свіжу жирну пляму з флізелінових і вінілових шпалер видалити дуже просто - достатньо потерти її вологою ганчірочкою. Якщо пляма на шпалерах давно, її можна позбутися за допомогою мийного засобу. Його розводять у воді пропорція 1:10, змочують у розчині губку (якщо дуже стара, можна взяти зубну щітку) і протирають забруднення, а потім промакують паперовою серветкою.

З плямами на паперових шпалерах впоратися складніше, але все-таки можна. Є кілька способів.

Відео дня
  • Праска і туалетний папір

Добре справляються зі свіжими плямами жиру. Для цього туалетний папір прикладають до забруднення і пригладжують злегка нагрітою праскою (щоб до підошви можна було доторкнутися рукою). У процесі цього папір просочуватиметься жиром, його слід періодично замінювати на чистий - поки не зникне забруднення.

  • Хлібний м'якуш

Дуже добре підходить для всіх видів шпалер, зокрема і для паперових. Для того, щоб вивести жирну пляму, до неї прикладають шматочок хлібного м'якуша і притискають на кілька хвилин. Клейковина хліба вбирає жир. Якщо потрібно, процедуру повторюють кілька разів.

  • Крейда

Відмінно вбирає в себе жир. Крейду потрібно подрібнити до стану порошку і втерти в пляму. Після того, як крейда вбере жир, її потрібно видалити щіткою або сухою м'якою ганчіркою.

  • Зубний порошок або крохмаль

Також допомагають усунути жирні плями з паперових шпалер. Порошком або крохмалем присипають пляму і залишають на кілька хвилин, а потім протирають сухою тканиною.

  • Канцелярська гумка

Позбутися жирних плям на паперових шпалерах можна також за допомогою звичайної гумки. Але з ним потрібно бути дуже обережним, оскільки він може зіпсувати шпалери. У цьому випадку добре знайти м'яку, таку, якою користуються художники, і акуратно потерти пляму.

Раніше ми розповідали, чим протирати екран смартфона можна і не можна.

Вас також можуть зацікавити новини: