Варто регулярно перевіряти термін придатності не лише продуктів, а й засобів для прибирання / фото ua.depositphotos.com

Зберігання багатьох побутових товарів зазвичай після закінчення терміну придатності не є дуже небезпечним, якщо порівнювати із вживанням прострочених продуктів. Проте застарілі миючі засоби та косметика можуть стати менш ефективними та спричинити більше проблем, ніж вирішити. Тому видання LifeHacker розповіло про речі у вашому домі, які варто перевірити або навіть викинути. 

Пральний порошок і відбілювач

Якщо ви не займаєтесь пранням дуже часто, то вам, швидше за все, не потрібно купувати пральний порошок у великих кількостях. Сам по собі він не псується, проте втрачає свою очищувальну здатність. 

"Рідкий пральний порошок може зберігатися невідкритим до 18 місяців за нормальної температури, але його слід використати впродовж шести місяців після того, як буде порушено герметичність. Капсули для прання також слід використати протягом шести місяців і зберігати в сухому, герметичному контейнері", - йдеться у матеріалі.

Відео дня

Щодо порошкоподібних пральних засобів, то вони добре діють впродовж тривалого часу, але якщо на них потрапляє волога, то це може призвести до утворення мильних відкладень на одязі. Відбілювач також починає погіршуватися приблизно через рік, адже в ньому зменшується дезінфікуюча та санітарна сила. 

Засоби для прибирання

Якщо ви знайшли пляшки, до яких давно не торкалися, варто перевірити їх, перед тим як використовувати під час прибирання, адже все, що згущується, змінює колір, пахне або не піниться, ймовірно, прострочене. 

Крім того, щітку для туалету слід викидати та змінювати кожні кілька місяців, адже на ручці та щетині можуть накопичуватися бактерії. Кухонні губки теж потрібно міняти кожні кілька тижнів, або замінювати на ті, які можна мити та дезінфікувати, до прикладу, ганчірку для посуду або силіконовий скребок. 

Сонцезахисний крем

Фахівці рекомендують перевіряти пляшечки, якими ви давно не користувалися, до прикладу, на початку літа, аби подивитися на термін придатності. Крім того, варто перевіряти дату під час покупки, якщо термін придатності не вказаний, то напишіть його від дати купівлі на упаковці, аби знати на майбутнє. 

Косметика та ліки

Зазвичай у ванній кімнаті багато речей, термін придатності яких може закінчуватися. До прикладу, косметика, зубна паста або ліки. 

"Зберігання цих засобів після закінчення терміну придатності може знизити їхню ефективність (наприклад, зубна паста, яка придатна протягом двох років від дати виготовлення) або підвищити ризик того, що продукт зіпсується або піддасться впливу бактерій і грибків. Хоча косметичні засоби не регулюються, більшість з них мають рекомендований термін придатності, вказаний на етикетці. Зокрема, туш для вій слід викидати кожні кілька місяців", - радять у виданні.

Зубні щітки

Американська стоматологічна асоціація стверджує, що зубну щітку або насадку для електричної зубної щітки варто міняти приблизно кожні три місяці. Якщо ви хворієте, то потрібно робити це частіше. 

"Стара і зношена зубна щітка не буде чистити так ретельно, залишаючи зубний наліт і дозволяючи мікробам розмножуватися навколо ваших зубів", - запевнили у публікації.

Фільтри

У вашому домі може бути купа приладів, які потребують фільтрів. Тож важливо їх регулярно змінювати, аби все працювало максимально ефективно, проте все залежить від типу, тому їх слід замінювати кожні один-шість місяців. 

Детектори диму та вогнегасники

Фахівці радять перевіряти детектори диму кожні кілька місяців та замінювати їх через 10 років з моменту виготовлення. Також детектори чадного газу варто міняти кожні п'ять-сім років. Одноразові вогнегасники можуть зберігатися від 10 до 12 років, водночас акумуляторні вогнегасники слід перевіряти та перезаряджати кожні шість років.

Інші лайфхаки для дому 

Раніше УНІАН розповідав, що робити, якщо ваш пилосос почав погано всмоктувати сміття. Це стається, якщо не доглядати за технікою належним чином. 

Також стало відомо, як зберегти продукти в холодильнику без світла. Відомо, що більшість холодильних камер, які використовуються на звичайних кухнях у будинках, тримають потрібну температуру без світла 10-16 годин. Якщо говорити про морозильні камери, то вони витримують 36 годин, проте все залежить від моделі та стану пристрою.

Вас також можуть зацікавити новини: