Розповідаємо, чому не можна цокатися на поминках / фото Pixabay

Поминки, як і похорон, супроводжуються низкою звичаїв і правил. Кожен, хто хоч раз був на таких заходах, напевно звернув увагу, як п'ють за померлих – на поминках не заведено цокатися келихами і чарками. УНІАН розібрався, чи можна цокатися на похороні.

Чому не можна цокатися на поминках - історія забобону

Правило не торкатися келихами, випиваючи за покійних, з'явилося задовго до формування сучасної карти світу. Наприклад, язичники вірили, що дух покійних присутній у сім'ї і після смерті. Тому на поминках люди просто піднімали келихи, щоб душі їхніх близьких могли "випити" з усіма.

Є ще одна причина, чому не цокаються на поминках. Раніше забобонні люди були переконані, що таким чином захищають одне одного від того, щоб "передати" їм горе.

Відео дня

Чому не цокаються за померлих - зв'язок із релігією

Як відомо, у православній культурі є традиція підняти келих або чарку в пам'ять про покійного, випивши невелику кількість алкоголю. Здебільшого це горілка або вино. Так близькі можуть висловити повагу до померлого. Іноді цей процес супроводжується словами пам'яті або молитвою.

У різних релігіях є різні пояснення, чому не можна цокатися після похорону. Наприклад, наші пращури вірили, що дзвін келихів схожий на дзвони. Він був покликаний прогнати духів і нечисть із дому, проте "виганяти" своїх близьких ніхто не хотів. Тому покійних поминали в тиші. Згідно з іншою версією, дзвін чарок міг потривожити дух покійного.

Чому не прийнято цокатися келихами в наші дні

Дзвін келихів часто асоціюють зі святковими заходами. Це аж ніяк не та атмосфера, яка панує на поминальних обідах.

Причина, чому не цокаються за покійних, полягає в тому, що це може розглядатися як неповага до померлого та пам'яті про нього. Варто пам'ятати, що подібні заходи вважаються траурними та серйозними, і люди на них очікують дотримання відповідного етикету.

Вас також можуть зацікавити новини: