День святого Іоанна Златоуста - як відзначати / УНІАН

Пам'ять одного з найважливіших в православ'ї святих - Іоанна Златоуста - відзначається тричі на рік - 26 листопада, 27 вересня та 9 лютого. Християни моляться святому і просять його про допомогу, шануючи традиції кожного дня і не порушуючи його заборон. УНІАН розповість, чим відомий Іоанн Златоуст і про що можна йому помолитися.

Раніше ми говорили про те, яке церковне свято 26 листопада 2022 зазначається, крім цього.

Чим знаменитий Іоанн Златоуст - історія

Відомо, що святий народився в 347 році в Антіохії, отримав хорошу освіту, а в 18 років відправився в Афіни, щоб продовжити навчання. Там він познайомився зі Святим Письмом, почав його вивчати, а після повернення додому хрестився. Після того, як мати юнака померла, він пішов у ченці на чотири роки.

Відео дня

Пізніше Іоанн Златоуст повернувся в місто і став пресвітером. Основним способом навчання церковним канонам були проповіді - в цьому святому не було рівних. Він проповідував так, що люди слухали і слухали, за красномовство його і прозвали Златоустом. Крім цього він займався благодійністю - будував лікарні і багато установ. Через деякий час, Іоанн Златоуст став архієпископом Константинополя, але не задовольнив очікувань імператора і був відправлений на заслання. По дорозі в заслання він помер, а мощі святого знаходяться в соборі святого Георгія в Стамбулі.

Що не можна робити в день Іоанна Златоуста - головні заборони

У день пам'яті святого категорично не рекомендується:

  • сваритися, злитися і засуджувати інших людей;
  • працювати по дому і фізично перепрацьовувати;
  • запалювати вогонь - можете обпектися;
  • позичати гроші або самому брати їх;
  • стригти волосся і здійснювати великі покупки.

Натомість цим заборонам, православна церква дозволяє подавати милостиню, Вирушати в подорожі і займатися благодійністю. Священики кажуть, що 26 листопада - хороший день для паломництва і звернення до Господа.

Про що і коли моляться Іоанну Златоусту - дієві молитви

Вранці 26 листопада православні віруючі можуть попросити у святого виконання будь-яких бажань, допомоги в справах або захисту від недругів. Зробити це можна за допомогою сильних молитов.

Тропар

Уст твоих, яко же светлость огня возсиявши, благодать вселенную просвети: несребролюбия мирови сокровища сниска, высоту нам смиренномудрия показа, но, твоими словесы наказуя, отче Иоанне Златоусте, моли Слова Христа Бога спастися душам нашим

Молитва про допомогу

О святителю великий Иоанне Златоусте! Многая и различная дарования от Господа приял еси и, яко раб благий и верный, вся данныя тебе таланты добре умножил еси: сего ради воистину вселенский учитель был еси, яко всяк возраст и всяко звание от тебе поучается. Ты еси отроком - послушания образ, юным - целомудрия светило, мужем - трудолюбия наставник, старым - незлобия учитель, иноком - воздержания правило, молящимся - вождь от Бога вдохновенный, мудрости ищущим - ума просветитель, витиям доброглаголивым - слова живаго источник неисчерпаемый, благотворящим - милосердия звезда, начальствующим - правления мудраго образ, правды ревнителем - дерзновения вдохновитель, правды ради гонимым - терпения наставник: всем вся был еси, да всяко некия спасеши. Над всеми же сими стяжал еси любовь, яже есть соуз совершенства, и тою, яко силою Божественною, вся дарования во единем лице твоем во едино совокупил еси и туюжде любовь, разделенная примиряющую, в толковании словес апостольских всем верным проповедал еси. Мы же грешнии, по единому кийждо свое дарование имуще, единения духа в союзе мира не имамы, бываем тщеславни, друг друга раздражающе, друг другу завидяще; сего ради дарования наша разделенная не в мир и спасение, но во вражду и осуждение нам являются. Темже к тебе, святителю Божий, припадаем, раздором обуреваеми, и в сокрушении сердца просим: молитвами твоими отжени от сердец наших всяку гордость и зависть, нас разделяющия, да во мнозех удех едино тело церковное будем, да по словеси твоему молитвенному возлюбим друг друга и единомыслием исповемы Отца и Сына и Святаго Духа, Троицу Единосущную и Нераздельную, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

Вас також можуть зацікавити новини: