Сьогодні Всесвітній день боротьби за заборону ядерної зброї / фото ua.depositphotos.com

Яке свято 6 серпня 2020

Читайте такожВихідні на День Незалежності України: скільки відпочиватимемоУ США - День коктейлю «Рутбір флоат», День індійського Пейл-елю, День ворушіння пальцями ніг, День свіжого дихання, на Ямайці - День незалежності, в Болівії - День незалежності, в ОАЕ - День «Сходження на престол», в Аргентині - день дитини.

Пам'ятні дати 6 серпня, річниці та події

Щороку 6 серпня в 8 годині 15 хвилин в японському місті Хіросіма - хвилина мовчання. Склавши руки біля грудей і нахиливши голови японці різного віку і будь-якого стану згадують про страшний день, коли на мирне місто в 1945 році було скинуто атомну бомбу. Пам'ятні заходи проходять і в Хіросімському парку Миру, де горить вічний вогонь біля пам'ятника жертвам бомбардування, на ньому напис - «Спіть спокійно - помилка не повториться». В результаті бомбардування було вбито і пропали безвісти близько 200 тисяч чоловік, поранені і піддалися радіоактивному опроміненню понад 160 тисяч осіб, до сих пір покоління японців продовжують вмирати від променевої хвороби. А ще через три дні атомна бомба з плутонієвим зарядом такої ж потужності була скинута на інше японське місто - Нагасакі ... В офіційних японських документах після цих трагедій з'явився термін «хібакуся» (hibakushya) - потерпілий від бомбардування. Вони з часом перетворилися в касту недоторканних. Їм важко було влаштуватися на роботу, налагодити своє особисте життя: кому потрібен хворий співробітник, чоловік або дружина, у шлюбі з яким можуть народитися діти, схильні до страшних хвороб? Через 10 років після бомбардування в Хіросімі відбулася перша міжнародна конференція за заборону атомної і водневої зброї, а в 1985 році південна частина Тихого океану була оголошена без'ядерною зоною - Договір Раротонга.

У 1889 році був проведений останній бій без рукавичок між двома американськими боксерами Джоном Салпіваном і Мітчелом Кіпрайвіппом. Нові «Правила боксу в рукавичках» були розроблені і видані в 1865 році маркізом Джоном Дугласом Квінсбері і журналістом Джоном Чемберсом. Проте, «епоха голих кулаків» тривала ще чверть століття. З 1920 року бокс став олімпійською дисципліною, його популярність стрімко росла. Як результат - з 2018 року відзначається свято, присвячене цьому виду спорту, - Міжнародний день боксу.

Режисер Альфонсо Куарон на Венеціанському кінофестивалі / REUTERS

У 1932 році відкрився перший Венеціанський кінофестиваль

У 1991 році з'явився перший інтернет-сервер. Проект WWW (World Wide Web) почав своє існування набагато раніше - в 1989 році, коли британський вчений Тім Бернерс-Лі, який працював в Європейській лабораторії з ядерних досліджень, вперше опублікував ідеї про створення всесвітньої комп'ютерної мережі. Детальна розробка проекту почалася через рік, коли Тім отримав доступ до комп'ютера NeXT, який став першим інтернет-сервером і браузером.

У 1981 році в США сталася наймасштабніша страйк авіадиспетчерів. Профспілка цих «служителів неба», незадоволений пропозицією уряду про підвищення заробітної плати всього на 11,4%, вимагаючи подальших поступок, оголосив загальнонаціональний страйк. Тодішній президент Рональд Рейган зажадав від диспетчерів негайно вийти на роботу, і коли вони не підкорилися, одним махом звільнив 11 300 осіб. Пізніше назад на роботу були прийняті тільки 600 чоловік. За час страйку збитки американських авіаперевізників склали 200 млн доларів. Після інциденту Рейган підписав указ, що забороняє страйки співробітників держструктур. Після цього випадку профспілковий рух в США помітно стихло.

У 2012 році марсохід «К'юріосіті» виконав посадку на Марс.

Який сьогодні церковне свято

Православна церква 6 серпня вшановує пам'ять святих Бориса і Гліба / ua.depositphotos.com

Православна церква 6 серпня вшановує пам'ять святих Бориса і Гліба, синів київського князя Володимира. Вони були вбиті своїм старшим братом Святополком під час боротьби за владу. Інші, народні, назви свята: «Зажинки», «Борис і Гліб - встиг хліб», «Палікопна». Вважалося, що до сходу сонця потрібно перерахувати свої гроші. Це обіцяє успіх в майбутніх справах.

Що сьогодні можна робити

У цей день не можна виходити в поле і тим більше там працювати. Робити це не варто не тільки тому, що святі турбуватимуться, але також і тому, що весь урожай може спалити блискавка. Також сьогодні не можна рубати ліс для будівництва, інакше люди, що живуть в будинку з нього, будуть постійно сваритися.

Прикмети на 6 серпня

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

- мухи прокидаються рано і починають гудіти - до сухої погоди, тихо сидять - перед дощем;

- днем сильно похолодало - час збирати черемху.

6 серпня іменини

Іменини у Бориса, Гліба, Івана, Романа, Христини, Анатолія та Миколи.

Читайте новини шоу-бізнесу, гороскопи на каналі УНІАН Lite в Telegram