День резервіста 2024 / фото УНІАН

Щорічно 18 травня в Україні відзначають День резервіста - свято, присвячене всім громадянам, які перебувають у військовому резерві. Це молоде свято засноване за указом Петра Порошенка у 2019 році, щоб вшанувати важливу роль у резервістів в Україні та подякувати їм за готовність захищати країну.

Військовий резерв України - хто такі резервісти

Резервісти - це громадяни, які перебувають на військовому обліку, є військовозобов'язаними та визнані придатними для служби в армії. В Україні є три види резерву: оперативний, мобілізаційний і громадський.

Оперативний резерв - це колишні військовослужбовці та власники військових спеціальностей. У військовий час ними укомплектують бойові підрозділи.

Відео дня

Мобілізаційний резерв - це військовозобов'язані без відповідного досвіду та освіти, але придатні до комплектування військових частин після відповідної підготовки.

Громадський резерв - це всі інші військовозобов'язані, які не мають вікових і фізичних обмежень для комплектування Збройних сил у військовий період.

З Днем резервіста 2024 - привітання і картинки

Вітаємо вас з Днем резервіста! Дякуємо, що виконуєте свій обов'язок перед батьківщиною! Нехай 2024 рік принесе Україні довгоочікувану перемогу та благополуччя.

***

Усіх резервістів та їхні сім'ї вітаю зі святом - Днем резервіста. Дякуємо та поважаємо вас за ваше рішення. Слава Україні! Слава героям!

***

Шановні резервісти! Ви - наші герої, приклад патріотизму, відваги та почуття обов'язку. Кожен українець сьогодні бажає вам якнайшвидшого настання миру на нашій Батьківщині, щастя та благополуччя вашим родинам, єдності з друзями та близькими.

***

З Днем резервіста! Висловлюю кожному з вас подяку за зразкову службу українському народу, вірність військовій присязі та постійну готовність до захисту Вітчизни. Віримо у перемогу ЗСУ!

День резервіста Україна / картинка УНІАН
Що означає резервісти / картинка УНІАН
Хто такий резервіст у воєнний час / картинка УНІАН
Хто відноситься до резервістів / картинка УНІАН

Вас також можуть зацікавити новини: