Віра, Надія, Любов 2022 / фото mvestnik.ru

Щорічно у вересні віруючі вшановують пам'ять святих мучениць Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. У це свято православні моляться мученицям, а жінки з такими відзначають іменини. Історія цих чотирьох святих жінок є прикладом відваги і міцної віри.

День пам'яті чотирьох святих жінок відзначається щорічно в одну і ту ж дату - 30 вересня. У 2022 році це п'ятниця.

Віра, Надія, Любов та їхня мати Софія: історія свята

Свята Софія і троє її дочок народилися в Римі в 2 столітті нашої ери. У той час християни піддавалися гонінням, а за християнство могли стратити.

Відео дня

Однак благочестива вдова Софія щиро вірила в Бога і виховувала в християнстві своїх дочок Віру, Надію і Любов. Вона назвала дівчаток на честь трьох головних християнських чеснот. 

Чутки про християнську сім'ю дійшли до імператора Адріана, і він наказав чотирьом жінкам з'явитися до нього. Дочок Софії відправили до в'язниці, але вони не зреклися віри. Незабаром римляни стратили дівчат і передали останки матері. Софія поховала своїх юних дочок і сама померла через 3 дні. Так Віра, Надія, Любов і Софія були зараховані до лику святих.

Традиції і заборони на Віру, Надію, Любов

Хоча історія трьох дівчаток-мучениць і їх матері жорстока і трагічна, це свято вважається радісним. Віра, Надія і Любов вважається жіночим святом. За давніми віруваннями, жінці в цю дату треба поплакати зранку - тоді вона буде щасливою.

У цей день жінкам дозволено не працювати і забути про всі домашні клопоти, але 30 вересня потрібно обов'язково відвідати богослужіння або помолитися вдома. Молоді дівчата в цей день влаштовують посиденьки, ворожать і пліткують. На святковий стіл випікають коровай і їдять його руками.

На Віру, Надію і Любов заборонено вінчатися і свататися. Вважається, що укладений сьогодні шлюб не буде щасливим і швидко розпадеться.

Вас також можуть зацікавити новини: