Хрещення Господнє 2023 / Фото УНІАН, Янош Немеш

Християни відзначають велике церковне свято 19 січня під назвою Водохреще 2023. У цю дату церква вшановує прийняття Ісусом обряду хрещення. Ісус хрестився в 30-річному віці в річці Йордан, а обряд проводив Іоанн Предтеча. Православні люди вірять, що на Водохрещу щороку на річці Йордан змінюється течія.

Сьогоднішня дата також має назву Богоявлення. Вважається, що під час хрещення Ісуса на землю зійшов Господь у вигляді голуба і проголосив, що Ісус є його сином, тобто явив Бога людям.

На Водохреще прийнято святити воду для пиття і для господарських потреб. Вважається, що водохресна вода володіє чудовими цілющими властивостями, виліковує хвороби і прокляття, довго зберігається. Але якщо свята вода зіпсувалася, то в будинку панує розбрат.

Відео дня

Святу воду зберігали вдома і дбайливо до неї ставилися. Такою водою вмивалися і пили в невеликій кількості для міцного здоров'я. Молоді дівчата на дно глечика зі святою водою кидали червоне намисто або ягоди калини. Вірили, що якщо вмитися такою водою, то обличчя буде молодим і красивим, а коханий обов'язково закохається. Священними властивостями також наділяли сніг - збирали його на зберігання і вибілювали в ньому полотна.

Багато людей на Водохрещу занурюються в ополонку, але наші предки так майже не робили. На Водохреща священики святили воду в річках і озерах, і звідти люди набирали для себе воду. Однак у святу воду українці занурювалися рідко. Деякі сучасні історики вважають, що звичай водохресних купань виник в Росії і йому не більше 50 років. Також не варто сподіватися, що водохресна вода змиє з людини гріхи, адже спокутувати гріхи можна тільки щирими покаяннями.

Що не можна робити 19 січня

  1. До освяченій воді потрібно ставитися з повагою. Не можна тримати її в брудному і тріснутому посуді, витрачати її даремно і лаятися біля неї.
  2. Не можна сваритися, лаятися матом, сперечатися з рідними.
  3. У цей день небажано працювати.
  4. Не можна полоскати білизну в річці сьогодні.

Прикмети погоди 19 січня

  • Якщо на Водохрещу стоять сильні морози, то заморозки триватимуть до кінця січня.
  • Холодна і ясна погода сьогодні віщують посушливе літо.
  • Сині хмари - до хорошого врожаю.
  • Якщо сніг не йде, але на деревах лежить іній, то зима буде досить теплою, але затяжний.
  • Якщо на Водохреща заметіль, то і в кінці квітня буде заметіль.

Вас також можуть зацікавити новини: