2024 високосний рік чи ні / фото ua.depositphotos.com

Високосний рік - це особливий рік, в якому не 365, а 366 днів. Таке явище трапляється в кожен четвертий рік і введене для того, щоб виправити неточність календаря. Високосні роки в народі вважаються небезпечними і нещасливими, з ними пов'язано багато забобон. Ми розібралися, чи буде наступаючий 2024 рік високосним.

Відео дня

2024 рік високосний чи ні

Високосним вважається кожен четвертий рік після попереднього високосного, або кожен другий парний рік. Щоб визначити, чи буде рік високосним, потрібно розділити його на 4 без залишку.

Оскільки наступаючий рік ділиться на 4 без залишку, то можна зробити висновок: 2024 рік - високосний. У лютому 2024 року буде 29 днів. Наступними високосними роками будуть 2028, 2032, 2036, 2040, 2044, 2052, 2056.

Що таке високосний рік і чому він настає

Високосний рік був введений Юлієм Цезарем для того, щоб виправити неточність календаря. Справа в тому, що Земля робить повний оберт навколо Сонця за 365 днів і 6 годин, а календар складається з 365 днів. За 4 роки між астрономічними і календарними роками накопичується ціла доба розбіжностей. Тому раз на 4 роки до лютого додають один зайвий день, чим компенсують різницю.

Коли відзначають день народження народжені 29 лютого

Народитися 29 лютого - велике везіння. У 2024 році такі щасливчики зможуть повноцінно відзначити день народження. Але коли вони святкують в інші 3 роки?

Більшість іменинників 29 лютого відзначають день народження 28 лютого або 1 березня, залежно від сімейних традицій. Деякі люди розраховують свій день народження наступним чином:якщо вони народилися 29 лютого до 12:00, то в не високосні роки відзначають 28 лютого. А якщо час їх народження випало на другу половину дня, то відзначають 1 березня.

Весілля у високосний рік / фото ua.depositphotos.com

Весілля у високосний рік 2024

Одне з головних забобонів про високосні роки полягає в тому, що у високосний рік не можна грати весілля. Такий шлюб нібито буде нещасливим і швидко розпадеться. Забобонні люди вважають, що в такий рік краще не одружуватися.

Втім, статистка РАГСів по всьому світу показує, що укладені у високосному році шлюб розпадаються не рідше і не частіше, ніж будь-які інші. Число в календарі не впливає на сімейне щастя. Тому якщо ви давно хотіли зробити пропозицію другій половинці - не бійтеся робити це в 2024 році. Церква також не забороняє вінчатися у високосний рік.

Що не можна робити у високосний рік

Про роки з 366 днями існує багато забобонів. Вважається, що у високосний рік 2024 не можна: 

  • купувати і продавати житло;
  • переїжджати;
  • змінювати роботу;
  • починати бізнес;
  • продавати дороге майно і коштовності;
  • затівати будівництво та ремонт (крім термінового);
  • планувати будь-які довгострокові справи.

Загалом, за народними забобонами високосні роки невдалі для будь-яких починань. Втім, така думка не підкріплена наукою і статистикою. І ваше щастя залежить лише від вас самих, а не від цифри в календарі.

Раніше ми розповідали, коли настане 2024 рік за китайським гороскопом, і хто буде його твариною-покровителем.

Вас также могут заинтересовать новости: