Вихідні на Великдень 2024 Україна / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

На початку травня в Україні відзначають Великдень 2024 - найочікуваніше християнське свято. Світле Воскресіння Христове українці відзначать навіть під час війни, промовляючи молитви про якнайшвидшу перемогу та настання мирних часів.

Великдень є офіційним святом, на честь якого всім працюючим людям надають додатковий вихідний. Проте через дію воєнного стану ситуація змінилася.

Вихідний на Великдень 2024 Україна

Вихідні дні на Великдень в Україні надаються згідно зі статтею 73 Кодексу законів про працю. Оскільки свято завжди відзначається у неділю і вона і так є вихідним, день відпочинку переноситься на понеділок після урочистості.

Відео дня

В 2024 році у православних Воскресіння Христове відзначають 5 травня, а додатковий вихідний на Великдень випадає на понеділок 6 травня.

Однак в Україні діє військовий стан, під час якого всі додаткові святкові вихідні скасовуються. Вихідний на Великдень роботодавці надавати не зобов'язані, але можуть це зробити на власний розсуд. Тому чи буде вихідний на Великдень - залежить від конкретної компанії.

Чи будуть вихідні на Великдень 2024 / фото ua.depositphotos.com

Вихідні на великодні свята

Після Великодня наступають великодні свята, наприклад, Вознесіння та День Святого Духа. З них неробочим днем України є Трійця.

Трійця 2024 року настане 23 червня і, як і Великдень, завжди випадає на неділю. Тому додатковим неробочим днем має бути понеділок 24 червня. Як і у випадку з Воскресінням Христовим, вихідний на Трійцю 2024 року є необов'язковим під час воєнного стану і залежить від роботодавця.

Вас також можуть зацікавити новини: