Церковне свято 28 листопада / depositphotos.com

Гурій і Самон були рідними братами, жили в III столітті. За часів гоніння на християн вони поїхали подалі від міста, проводили час в пості і молитві. Час від часу брати приїжджали назад, читали проповіді і намагалися звернути язичників в християнство. Їх помістили в темницю, довго мучили, а потім осікли голови.

Мученик Авів постраждав в той же день, що і Гурій з Самоном, але через 16 років. Він також ходив по місту і переконував християн бути твердими у своїй вірі. За це його спалили на очах у матері. Незабаром в тому місті був побудований храм і тіла всіх трьох мучеників поховані разом.

Православне свято 28 листопада - день пам'яті преподобного Паїсія

Паїсій (в миру - Петро) народився в Полтаві в родині священика. Коли хлопчикові було 13 років, його віддали в Київську Духовну академію. У 17 років почав мандрувати по монастирях у пошуках наставника. У 1741 році був пострижений в рясофор з ім'ям Парфеній, потім перебрався в Києво-Печерську лавру.

Відео дня

Після цього відправився до Валахії, йому йому дали благословення на життя в пустелі. Довгі роки віруючий шукав собі вчителя, але так і не знайшов. У 28 років був пострижений в мантію з ім'ям Паїсій, до нього стали приходити ченці з проханнями про послух. Таким чином святий був покликаний на подвиг послуху.

Привіти 28 листопада

Народні прикмети сьогодні / Фото ua.depositphotos.com
  • мало снігу - наступного року буде поганий урожай;
  • похмуро або йде мокрий сніг - в травні не чекати гарної погоди;
  • сніг лежить на полях - до весни не розтане;
  • сильний вітер - до 19 грудня буде холодно.

Що сьогодні не можна робити

Сьогодні починається Різдвяний піст, тому християнство суворо забороняє вживати в їжу продукти тваринного походження. Крім того, в цей день не можна вінчатися і одружуватися, прибирати в будинку, рибалити і полювати. Як і в будь-яке інше церковне свято, утримайтеся від конфліктів і образ.

Що можна робити 28 листопада

Слов'яни в цей день працювали, веселилися і мало їли. Після виснажливої роботи люди ходили в лазню - вірили, що разом з брудом змивають гріхи. Православні віруючі 28 листопада ходять до церкви і моляться за здоров'я, а також про зцілення від хвороб.

Вас также могут заинтересовать новости: