Місячний посівний календар на липень 2024 року Україна / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Розпочався липень - найспекотніший і водночас найбільш завантажений для дачників місяць. До цього часу більшість культур уже посаджено і залишається лише доглядати за ними. Але список того, що можна посадити в липні, вельми немаленький. Це скоростиглі культури: зелень і різні салати, квасоля, буряк, різні види капусти.

У липні головною справою на ділянці стає збір врожаю ягід, фруктів і ранніх овочів. Також дачники займаються обрізанням і обробкою рослин, побілкою, внесенням добрив і позбавленням від бур'янів. Грамотно розпланувати численні справи і нічого не забути допоможе місячний посівний календар на липень 2024. Він підкаже родючі та невдалі для роботи на ділянці дні.

Місячний посівний календар на липень 2024 року

1-4 липня - у теплиці можна посадити коренеплоди і баштанні культури, а у відкритому ґрунті - зелень, прянощі, салат, пізні квіти. Збір ягід і фруктів, обрізка малини, підв'язування винограду. Не варто в ці дні пересаджувати, прищипувати і схрещувати рослини, а також розпушувати і перекопувати ґрунт.

Відео дня

5-7 липня - дні молодика. Рослини негативно реагують на будь-які зміни, тому місячний посівний календар не рекомендує їх турбувати.

9-11 липня - збір молодої картоплі, цибулі, моркви, редиски, бобових. Зібрані овочі будуть гарні на смак і довго збережуться свіжими. Можна боротися з бур'янами та шкідниками, провести санітарну обрізку дерев і кущів, побілити стовбури. Рослини добре відреагують на прищіпки та щеплення, проте негативно сприймуть внесення мінеральних добрив.

12-13 липня - посадка ампельних квітів і в'юнких рослин, таких як виноград, плетиста троянда, бобові. Інші культури садити не варто. Можна обрізати, полити і пересадити овочі, проте не рекомендується підгортати картоплю.

14-15 липня - успішно пройде боротьба з усіма захворюваннями і шкідниками городу. Можна збирати врожай на зберігання, обрізати кущі, пагони винограду і вусики полуниці, посадити салат і прянощі. Не рекомендується пошкоджувати коріння рослин.

16-19 липня - дуже врожайні дні. Посадіть будь-які рослини - і вони обов'язково приживуться. Дозволено застосовувати будь-які хімікати та інсектициди, вносити добрива. Стрижка газонів і живоплоту, полив і мульчування грядок. Дозволено збирати врожай фруктів і наземних овочів, але не коренеплоди.

Місячний посівний календар на липень 2024 таблиця / картинка УНІАН

20-22 липня - дні повного місяця. Посівний календар не рекомендує працювати з рослинами.

23-25 липня - не рекомендується сіяти рослини, але можна зібрати врожай овочів і злакових культур, а також ягід і горіха. Вдало пройдуть обробки ділянки від хвороб, попелиці, гусениць, колорадського жука, гризунів. Не варто рясно поливати рослини, а також вносити добрива з органіки.

26-27 липня - садити можна тільки скоростиглі культури. Не рекомендується замочувати насіння, обрізати і пересаджувати рослини, пошкоджувати коріння і загалом наносити будь-які рани - вони довго гоїтимуться. Можна зібрати цибулини, насіння та інший посадковий матеріал.

28-31 липня - посів зелені, редиски, тепличних овочів, озимих культур, сидератів. Викопування картоплі та інших коренеплодів, збір урожаю фруктів, ягід і горіхів. Добре пройде знищення бур'янів. Не рекомендується пересаджувати квіти, рясно поливати рослини і перекопувати ґрунт.

Вас також можуть зацікавити новини: