этот материал доступен на русском

New York Times: Трамп вимагав, щоб Зеленський оголосив розслідування проти Байдена і Клінтон

17:27, 08 листопада 2019
Світ
524 0
REUTERS

Високопоставлений чиновник Держдепартаменту, відповідальний за політику щодо України, розповів слідчим у справі про імпічмент, що його тривожили вимоги президента Дональда Трампа. Зокрема, за його словами, Київ повинен був «ініціювати політично мотивовані переслідування».

А це та тактика, використання якої у найбільш корумпованих країнах світу США зазвичай засуджують, — пише New York Times з посиланням на свідчення Джорджа Кента. Він обіймає посаду заступника помічника Держсекретаря в бюро європейських і євразійських справ. Зусилля американського президента і його особистого адвоката Руді Джуліані він назвав «шкідливими для верховенства закону», а також для десятиліть американської зовнішньої політики.

Читайте такожNew York Times: Волкер говорив адвокату Трампа, що його історія про Байдена й Україну — брехня

«Існує невирішена проблема, яка стосується людей на високих посадах у таких країнах, які використовують вибіркове і політично мотивоване переслідування, щоб придушити своїх опонентів. Це погано для верховенства закону не залежно від того, в якій країні це відбувається», - сказав Кент.

Він також розповів, що задокументував свої занепокоєння у записках, які писав впродовж літа за кілька тижнів до публікації скарги інформатора щодо скандальної телефонної розмови президентів США й України. У своїх свідченнях Кент розкрив нові деталі, які підкреслюють, що вимоги Трампа до України про відкриття розслідування проти Джо Байдена були політично мотивовані. За словами чиновника Держдепартаменту, йому сказали, що президент хоче почути прізвище «Клінтон» в контексті вірогідних злочинів.

Кент розповів, що йому доповіли про розмову між Трампом і послом США в ЄС Гордоном Сондлендом, яка відбулася на початку вересня. В ній йшлося про те, що український президент Володимир Зеленський повинен почати розслідування проти Байдена і його сина, а також питань про українську змову з демократами під час виборів у 2016 році.

Читайте такожТрамп упродовж року міг визнати Крим російським – Тейлор (відео)

«Президент США хотів щонайменше щоб президент Зеленський пішов до мікрофона і заявив про розслідування проти Байдена і Клінтон», - сказав Кент.

New York Times коментує, що під прізвищем «Клінтон» свідок міг мати на увазі розслідування щодо нібито українського втручання у вибори. У всякому випадку, його слова свідчать, що поведінка Трампа мала політичний мотив, а не була продиктована інтересом до боротьби з корупцією в Україні, на чому наполягає його захист. Втім, Кент визнав під час свідчення, що його знання про розмову були не прямими. А про інших свідків йому нічого не відомо.

Читайте новини світу і переклади зарубіжної преси на каналі УНІАН ІноЗМІ

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter