У Росії посилюється критика влади на тлі війни та внутрішнього тиску, – Bloomberg

У Росії посилюється втома від війни та внутрішніх обмежень, а частина населення починає покладати відповідальність за те, що відбувається, на Кремль, повідомляє Bloomberg.

Протягом перших років повномасштабного вторгнення Росії в Україну багато громадян підтримували дії Володимира Путіна, керуючись націоналістичними настроями. Інші вважали за краще не висловлювати свою позицію через побоювання репресій навіть за помірну критику соціально-економічної ситуації.

Однак, за даними видання, ситуація починає змінюватися. Посилюється песимізм щодо майбутнього. Українські безпілотники все глибше проникають на територію Росії, а обмеження доступу до інтернету, що пояснюються владою заходами безпеки, викликають невдоволення населення.

Відео дня

На цьому тлі зростає критика на адресу влади: "У Росії зростає думка, що нинішня система управління стає занадто руйнівною і все більш саморуйнівною. Терпимість до існуючого стану речей знижується", – каже засновниця консалтингової компанії R.Politik Тетяна Станова.

Додатковим фактором суспільної напруги стають атаки безпілотників, інфляція, високі процентні ставки та закриття підприємств. У ряді регіонів фіксуються економічні труднощі та відтік фахівців.

Політолог Олександр Баунов відзначає зміну суспільного настрою: "Ставлення до Путіна змінюється. Таке відчуття, ніби змінився сам склад атмосфери", – сказав він.

Згідно з опитуваннями, рівень схвалення Володимира Путіна знизився до 66%, а частка тих, хто вважає, що країна рухається в правильному напрямку, становить близько 55% – мінімальний показник за період війни.

Директор "Левада-центру" Денис Волков пов'язує це із загальними соціально-економічними факторами:

"Втома від тривалої війни без чіткого кінця, у поєднанні з податковим тиском і погіршенням економічної ситуації, сприяє зростанню песимізму".

Окремо наводяться заяви лідера КПРФ Геннадія Зюганова, який попереджає про можливі наслідки економічної політики:

"Ми вам уже десять разів говорили, що економіка неминуче зазнає краху. Якщо ви терміново не вживете фінансових, економічних та інших заходів, то до осені ми зіткнемося з тим, що сталося в 1917 році. Ми не маємо права це повторювати!"

У матеріалі також згадуються випадки публічної критики влади з боку блогерів, коментаторів та колишніх провладних активістів, частина яких почала відкрито висловлювати сумніви щодо стійкості поточної політичної системи.

Незважаючи на це, видання зазначає, що поки що немає ознак безпосередньої загрози позиції Володимира Путіна або перегляду курсу Кремля щодо війни.

Війна в Україні – останні події

Зазначимо, сьогодні, 9 травня, стало відомо, що Росія має намір попросити Україну про ще один режим тиші в останній декаді травня. Це необхідно для ремонту лінії електропередач, яка живить Запорізьку атомну станцію.

Це дуже цікаво на тлі того, що в останні години режиму тиші росіяни завдали удару по багатоповерхівці в Харкові. Станом на 23:00 9 травня відомо про двох постраждалих.

Вас також можуть зацікавити новини: