Коньяк чим закушувати - / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Ароматний і витриманий коньяк вважається благородним напоєм, який п'ють не "на ходу", а повільно смакують. Різновидів коньяків різної витримки так багато, що їх не перепробувати за все життя. Щоб якнайкраще розкрити нотки алкоголю і при цьому не сп'яніти, французи придумали правило 4С. Воно визначає, чим краще закушувати коньяк, щоб отримати максимум задоволення.

Чим правильно закушувати коньяк - правило 4С

У Франції, яка і є батьківщиною напою, було придумане правило 4С для розпивання коньяку. Згідно з ним, вживання алкоголю перетворюється на цілий ритуал із чотирма складовими:

  • коньяк (cognac);
  • шоколад (chocolate);
  • сигара (cigare);
  • кава (coffee).

Зверніть увагу: вживання коньяку за правилом 4С є серйозним навантаженням на серце та нервову систему. Людям із тахікардією або підвищеним тиском краще не експериментувати. Також не варто вживати напій таким чином на ніч, оскільки суміш сильно бадьорить.

Відео дня

Кава

Спочатку заварюється свіжомелена кава - ідеальний напій для розкриття всіх ноток коньяку. Каву бажано варити в турці і точно не використовувати розчинну. За французькою традицією в напій не додають ні цукор, ні молоко.

Коньяк

Після кількох ковтків гарячої кави французи випивають коньяк. Два напої доповнюють один одного, бадьорять і наповнюють енергією. Прискорюється травлення, тому ритуал рекомендується проводити після їжі.

Сигара

Після кави та коньяку розкурюємо хорошу сигару. Як правило, що вищий градус і більша витримка алкоголю, то легшою має бути сигара, і навпаки.

Шоколад

Останній крок французького ритуалу - шматочок шоколаду. Десерт підкреслює всі нотки алкоголю, прибирає гіркоту і піднімає настрій. Найкраще з коньяком поєднується білий шоколад або молочний із горіхами.

Чи можна закушувати коньяк лимоном / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Чим найкраще закушувати коньяк - інші варіанти

Французька традиція вживання коньяку підходить не всім. Для тих, хто не палить або не любить каву, є інші варіанти, чим закушувати коньяк:

  • фрукти та сухофрукти, бажано не дуже солодкі;
  • сир - ідеально поєднуються з коньяком м'які, напівтверді та сорти з пліснявою;
  • сік подають до молодого напою;
  • нежирне м'ясо - кролик, запечена яловичина, паштети, буженина, стейки;
  • чорна ікра та риба;
  • горіхи.

Є також закуски, які не рекомендується подавати до коньяку. Це жирне м'ясо, фастфуд, гострі та пряні продукти, надто солодкі десерти, газовані напої.

Вас також можуть зацікавити новини: