Як сушити одяг взимку в квартирі / фото ua.depositphotos.com

Як швидко висушити одяг взимку? "На батареї", - скажете ви. І будете праві і неправі. Справа в тому, що в сушінні на батареї є "дві сторони медалі". Три способи, як краще сушити речі - в матеріалі від УНІАН.

Раніше ми розповідали, як часто потрібно прати верхній одяг і нижній, щоб не зіпсувати речі й виглядати охайно.

Чи можна сушити речі на батареї - аргументи "проти"

Сушити речі на батареї швидше не можна, ніж можна. Є кілька причин, чому цього краще не робити. 

Відео дня

Причина 1: з'являється грибок і цвіль

В опалювальний сезон у бактерій починається свято: будинок провітрюється рідше, повітря стає сухішим через працюючі батареї, а стіни погано і повільно просихають. А якщо ви ще повісите мокрі речі на батарею і тим самим підвищите вологість - все, ідеальне середовище для цвілі і грибка готове.

Також додаткова вологість може стати причиною такого захворювання як аспергільоз - це утруднене дихання, кашель і подразнення слизових.

Причина 2: розмножуються пилові кліщі і випаровується порошок

Сушити речі на батареї в спальні категорично не можна. Справа в тому, що тепле вологе повітря сприяє активному розмноженню пилових кліщів. І вони, наспівуючи, починають освоювати ваші подушки, ковдри і пледи.

Крім цього, при сушінні на батареї з випраних речей випаровуються залишки миючих засобів (навіть після хорошого полоскання). Дихати цим алергікам і астматикам категорично не можна. Точно так само, як і жити під одним дахом з пиловими кліщами. Що там говорити - навіть у здорових людей може з'явитися реакція у вигляді почервоніння і роздратування очей і слизових оболонок. 

Причина 3: речі можна зіпсувати

Одяг краще не сушити на батареї, так як висока температура призводить до псування волокон тканини, тому речі втратять свій первісний вигляд. 

Не варто сушити на батареї речі з делікатних і тонких тканин, а також трикотажу, вовни і напівшерсті - вони можуть "сісти". Краще спочатку розкласти їх на махровому рушнику (він вбере зайву воду), а потім викласти на суху рівну поверхню. 

Чи можна сушити речі на батареї - аргументи "за" 

Батарею можна використовувати як сушарку лише в тому випадку, коли одяг не мокрий, а злегка вологий. Тобто, він вже практично висох на балконі, і ми його не сушимо, а підсушуємо. Таким чином можна підсушити будь-які речі - ви не ризикуєте їх зіпсувати. 

Разом з тим шкарпетки можна не підсушувати, а просто сушити - мокрі шкарпетки на батареї створять куди менше проблем, ніж брудні. 

Як сушити речі взимку в квартирі - 3 способи 

На балконі

Якщо у вас засклений балкон або лоджія, то тут все дуже просто: вивішуєте прання, а коли воно майже висохне, підсушуєте його на батареї. 

У ванній

Якщо заскленого або будь-якого іншого балкона немає, випрані речі можна сушити на рушникосушарці у ванній (її ще називають "змійка"). Вентиляція у ванній нормалізує зайву кількість вологи, також можна включити витяжку.

У кімнаті на сушарці 

Якщо ніякий з перших двох способів не підходить, то так і бути: поставте сушарку з одягом в кімнаті. Намагайтеся при цьому час від часу її провітрювати, аби уникнути підвищеної вологості. Також речі на сушарці краще сушити біля вікна, щоб на неї потрапляли сонячні промені. 

Можна також використовувати вентилятор - циркулююче повітря допоможе одягу висохнути. І ще: періть і сушіть одяг невеликими партіями - так він швидше просохне.

Вас також можуть зацікавити новини: