Розповідаємо, як видалити в'їдаються іржу з унітазу / фото ua.depositphotos.com

Іржава смуга на унітазі - проблема для багатьох господинь, яка не тільки псує зовнішній вигляд сантехніки, а й важко піддається чищенню. Але для боротьби з таким явищем зовсім не обов'язково використовувати дорогі хімікати. Потужний засіб від іржі в унітазі можна зробити і самостійно. Як - розповімо далі.

Чому з'являється іржава смуга на унітазі

Для початку, давайте розберемося, звідки береться застаріла іржа на унітазі. Причин цьому багато, але найпоширеніша - вода. У містах вона досить жорстка і часто містить багато заліза. Коли воно окислюється, на поверхні сантехніки може утворюватися іржава смуга.

Серед поширених причин появи іржі відзначають:

Відео дня
  • Старі водопровідні труби - у старих будинках вони можуть іржавіти зсередини, що призводить до потрапляння частинок іржі у воду. Вони, своєю чергою, осідають на поверхні вашої сантехніки. Про цю причину проблеми можуть свідчити подібні плями в раковині та ванній.
  • Пошкоджена емаль - метал під емаллю може окислюватися, що призводить до появи іржі.

Однією з таких причин також є неправильний догляд за сантехнікою. Якщо ви недостатньо або нерегулярно чистите туалет, на ньому може утворитися іржавий наліт.

Як видалити іржу, що вʼїлася, з унітазу - робочі методи

Перевірений спосіб, як прибрати патьоки від води в унітазі. Розведіть 1-2 столові ложки лимонної кислоти в склянці води. Натріть отриманим розчином місця зі слідами іржі та залиште на 1,5-2 години, після чого опрацюйте забруднення щіткою і змийте засіб водою.

Ще варіант, як видалити іржаві патьоки в унітазі - столовий оцет. Налийте його в туалет, залиште на 1-2 години, після чого насипте на патьоки трохи харчової соди - засоби вступлять у реакцію. Протріть щіткою місця, де є іржа, і злийте воду.

Інший метод полягає у використанні господарського мила і перекису водню. Натріть місця з іржею милом, полийте перекисом і залиште "попрацювати" на кілька хвилин. Пройдіться по забрудненнях щіткою і змийте все водою.

Якщо нічого з перерахованого вище під рукою немає, з недавніми слідами може впоратися звичайна зубна паста і щітка.

Автомобілісти можуть скористатися електролітом з акумулятора - налийте його на плями, а через 15 хвилин змийте водою.

Вас також можуть зацікавити новини: