Як використовувати вазелін - цікаві способи / УНІАН

Вазелін - копійчаний універсальний засіб - його можна застосувати по-різному, в залежності від ваших потреб. Сам по собі вазелін може бути натуральним і штучним, але використовують його, як правило, в косметичних цілях. УНІАН розповість, що таке вазелін насправді і чому він - чарівна паличка кожної дівчини.

Раніше ми говорили про те, як правильно мити голову, щоб волосся довше не жирніло.

Універсальний вазелін - для чого потрібен, що за засіб

Вазелін був винайдений в 1859 році англійським хіміком Робертом Чезбро. Чоловік змащував отриманою масою опіки і виявив, що речовина має ранозагоювальні властивості. Спочатку винахідник назвав свій продукт "нафтове желе", але така назва не сподобалася покупцям. Тоді Чезбро поєднав два слова "wasser" (нім. - вода) і "elaion" (грецьк. - оливкова олія). У 1878 році слово "Вазелін" було запатентовано, як торгова марка.

Відео дня

За своїм складом і призначенням вазелін буває:

  • натуральний;
  • штучний.

Перший роблять з листяних парафінових смол, які очищають і відбілюють. Натуральний вазелін в'язкий, прозорий, погано змивається з шкіри, залишає липкі сліди і притягує до себе воду. Не має ні смаку, ні запаху, але має протимікробні властивості.

Штучний вазелін - це симбіоз парафіну і церезину з додаванням очищеного вазелінового і парафінової олії. Буває він технічним, косметичним і медичним. Сам продукт (в порівнянні з натуральним) не в'язкий, щільний по текстурі, білого кольору, запаху і смаку не має, трохи нагадує мазь. 

Для чого допомагає вазелін - варіанти застосування

Вазелін здавна використовували для загоєння ран і пом'якшення шкіри. Однак у цього засобу є й інші завдання, які він успішно виконує:

  • подовжує аромат парфумів - натерти вазеліном ділянку шкіри, куди ви плануєте наносити парфум;
  • очищає шкіру - з вазеліну і цукру можна зробити скраб для обличчя (набагато дешевше будь-якого покупного засобу);
  • захищає обличчя від фарби для волосся - змастити шкіру вздовж лінії росту волосся перед фарбуванням;
  • пом'якшує кутикулу і п'яти - нанести вазелін на шкіру навколо нігтів або масажними рухами на потріскані п'яти (обов'язково надіти шкарпетки);
  • подовжує вії - змастити вазеліном вії і не фарбувати їх тушшю (візуально будуть здаватися довшими);
  • змиває косметику - нанести вазелін на ватяну паличку і акуратно прибрати залишки косметики з обличчя;
  • запобігає лущенню - взимку перед виходом на вулицю змастити ніс вазеліном (якщо будете його терти - шкіра не постраждає).

Крім вищевказаних методів застосування, деякі люди знаходять ще один, більш пікантний - використовувати вазелін в якості лубриканта. Лікарі кажуть, що вазелін як мастило не підходить - він руйнує структуру латексу (якщо ви користуєтеся презервативами або секс-іграшками, зробленими з такого матеріалу). Для сексуальних утіх краще все-таки купувати спеціалізовані засоби з аптеки.

Вас також можуть зацікавити новини: