Як спустити повітря з батарей: покрокова інструкція

Побутові системи опалення в будинках часто не потребують зливання води на літній період, оскільки вся вода зливається з батарей через централізовану опалювальну станцію. Тим самим з весни і до самої осені батареї стоять порожні, наповнені повітрям. Однак із настанням опалювального сезону, вони потребують обов'язкового розповітрювання.

Не кожен користувач знає, як спустити повітря з батарей і як розвоздушити батарею без наслідків самостійно. У цій статті розберемося, як спустити повітря з батарей у квартирі без виклику майстра.

Як спустити повітря з чавунних батарей

Типи опалювальних систем з ходом розвитку технологій зазнавали різних змін не тільки в конструкції, а також і в матеріалах. Раніше те, як спустити повітря зі старих батарей, виготовлених із чавуну, знав кожен мешканець у квартирі, проте з часом системи розповітрювання стали більш витонченими, а матеріал батарей змінився.

Відео дня

Якщо у вас у квартирі встановлені батареї з чавуну, з величезною вірогідністю вони міститимуть клапан для стравлювання повітря, з яким слід провести такі дії:

  • Відкрити клапан
  • Дочекатися початку стравлювання
  • Стравлювати до появи води
  • Закрити клапан

Цей метод допоможе спустити повітря з батарей без особливих зусиль, не обтяжуючи себе викликом техніка додому. Оскільки спустити повітря з батареї старого зразка без інструменту не вийде, вам може знадобитися розвідний ключ, або його аналог, або ж викрутка - залежно від пристрою випускного клапана.

Проводити маніпуляції з розповітрювання слід акуратно й обережно, адже повітря в системі перебуває під тиском.

Як спустити повітря з нових батарей

Сучасні опалювальні батареї практично всі влаштовані так, що сезонного розповітрювання не потребують, або розповітрювання можна зробити самостійно без застосування інструменту. Так як правильно спустити повітря з батарей буде завданням простим, впоратися з ним можна дуже швидко, для цього огляньте батарею на наявність випускної системи, далі слід:

  • Відкрити заглушку системи
  • Дочекатися початку стравлювання
  • Стравлювати до появи води
  • Закрити заглушку системи

Якщо ж опалювальна система і батарея влаштовані таким чином, що тиск повітря в них стравлюється автоматично, єдине, що вам залишається, - це стежити за справністю цього механізму.

Що буде, якщо не спускати повітря з батарей

Батареї в системі побутового опалення нагріваються за рахунок циркуляції гарячої води. Якщо не проводити розвоздушування, потік води не зможе пробратися через повітряну бульбашку, яка скупчилася, що, своєю чергою, закупорить систему і залишить усі наступні за системою трубопроводу батареї без води, а отже, вони будуть холодними.

Спуск слід проводити повільно і плавно, скидаючи повітря поступово до появи води. Оскільки зрозуміти що все повітря вийшло з батареї не складно, заздалегідь підготуйте рушник або серветку - вона вас виручить, коли з батареї піде вода.

Вас також можуть зацікавити новини: