Щоб зварити гречану кашу, води має бути у два рази більше, аніж крупи / фото depositphotos

Ви можете не здогадатися, що кладуть в гречку, щоб крупа позбулася свого специфічного запаху і гіркуватості, була більш повітряною і приготувалася набагато швидше. Цей несподіваний інгредієнт - звичайна сода. Найголовніше - додати соду в гречку в правильній кількості і в потрібний момент.

Ключове правило при варінні гречки - дотримуватися пропорції: на одну порцію гречки потрібно брати дві порції води. Якщо хочете, щоб гречка була більш розсипчастою - використовуйте пропорцію 1 до 2,5.

Пам'ятайте, що цей продукт корисний не всім, УНІАН вже писав, кому протипоказана гречана каша.

Відео дня

Скільки соди додавати в гречку - що потрібно знати

Кладіть соду в киплячу воду, її необхідно зовсім небагато - стільки, скільки поміститься на кінчик ножа. Після цього засипайте промиту крупу.

Якщо ви вирішили додати при варінні гречки соду, то варто класти набагато менше солі.

Для того, щоб зварити гречку, у воду потрібно додати зовсім небагато соди / фото depositphotos.com

Як правильно варити гречку з содою - що потрібно знати

Посоліть воду в каструлі, дочекайтеся кипіння, додайте соду і у два рази менше гречки, аніж налито рідини. Зробіть маленький вогонь, накрийте каструлю кришкою і варіть гречку 20 хвилин.

Потім додайте в гречку масло, накрийте каструлю фольгою, прикрийте кришкою і поставте гречку в теплу духовку (режим "Підтримки тепла") і залишити гарнір настоюватися на годину чи навіть на дві години. У гречку буде вбиратися зайва волога, і потім каша стане розсипчастою й ароматною.

Корисну гречку можна дуже просто приготувати в термосі / скріншот

Як приготувати гречку на ніч корисно

Найкориснішою вважається зелена гречка, оскільки вона просто зібрана і висушена, це живий "продукт", який навіть можна пророщувати. У ній зберігається більше корисних речовин, ніж в коричневій гречці, яка пройшла термообробку. Коричнева гречка прожарена і вже "мертва".

Щоб зробити найкорисніший гарнір вам знадобиться звичайний термос. Візьміть зелену гречку, засипте в термос, додайте масло і залийте гарячою водою - ось як приготувати гречку корисно. Приготовану таким способом гречку можна їсти вже через годину.

Зверніть увагу, що термос має бути з широкою шийкою, щоб ви потім могли його відмити від каші.

Вас також можуть зацікавити новини: