В Україні відзначається День українських миротворців / фото: Генштаб ЗСУ

Яке свято 15 липня 2020

У цей день світ відзначає Всесвітній день молоді навичок.

В Україні – День українських миротворців, у США - День мармеладних черв'ячків, День хот-дога, День «Віддай щось», День пудингу з тапіоки, День пожежної безпеки домашніх тварин, в Азербайджані – Сабантуй, в Грузії – Влакерноба, в Литві - День Грюнвальдської битви, в Брунеї - День султана, в Італії - Фестиваль святої Розалії, у Британії - День святого Свитуна, у Туреччині - День демократії і народної єдності.

Пам'ятні дати 15 липня, річниці та події

15 липня 1783 року французький артилерійський офіцер, інженер-самоучка маркіз Клод Франсуа Дороти де Жоффруа д'Аббан випробував на річці Соні поблизу Ліона перший в історії пароплав. Він був з тоннажністю 182 тонни, двигун - одноциліндрова горизонтальна парова машина. Пароплав рушив проти течії, але через 365 метрів шляху був змушений причалити до берега. Парова машина розбила судно. Потім про ідею забули, але розробки велися. Результатом технічного азарту інженерів стали почалися в 1816 році регулярні рейси парових судів з європейським водних просторах. Але скептики мало вірили в майбутнє цієї техніки. Серйозно сприйняли парову машину, коли вона успішно витримала похід через Атлантичний океан. Але ще довгий час на парових судах – на всякий випадок - залишалися вітрила.

Читайте такожНіжні та соковиті кабачкові оладки: як приготувати смачну стравуВ 1965 році в цей день Конгрес США прийняв закон, що вимагає друкувати на сигаретних пачках попередження про шкоду куріння для здоров'я.

В 1975 році почався унікальний космічний експеримент стикування кораблів на орбіті. З космодрому Байконур стартував космічний корабель «Союз-19» з космонавтами Олексієм Леоновим і Валерієм Кубасовим на борту. Через 8 годин з мису Канаверал у Флориді піднялася ракета «Сатурн 1-Б» з кораблем «Аполлон» і американськими астронавтами Томасом Стаффордом, Венсом Брендом і Дональдом Слейтоном. Протягом двох наступних днів кораблі маневрували для заняття стикувальній позиції. Все відбулося 17 липня на висоті 140 миль над Атлантикою. Через три години після стикування Леонов в шлюзі вітав Стаффорда рукостисканням і фразою: «Glad to see you». «Привіт, радий тебе бачити», – відповів Стаффорд по-російськи. Потім вони обнялися. Так весь світ побачив по трансляції «кінець холодної війни». Росіяни і американці, провівши разом майже два дні, розлучилися. Обидва екіпажі потім щасливо повернулися на Землю. «Союз» спустився на парашуті, «Аполлон» приводнився. Ця історія закінчилася добре, а ось «холодна війна», насправді, продовжилася.

Яке сьогодні церковне свято

Православна церква 15 липня вшановує пам'ять святителя Фотія. Також вшановують Берегиню - прародительку всього живого, захисницю від бід і нечистої сили. Згідно з повір'ями, 15 липня вона наповнює трави і квіти особливою силою.

Що сьогодні не можна робити

Ілюстрація REUTERS

В цей день не можна працювати в полі та городі. День рекомендується провести вдома, тому не плануйте далекі поїздки.

Прикмети на 15 липня

Здавна існують погодні прикмети на цей день:

- сазан починає плескатися – до теплої й ясної погоди;

- західний вітер – чекайте дощу;

- на деревах перше жовте листя – буде рання осінь і зима;

- вранці туман стелиться по воді – до хорошої погоди;

- в мурашниках відчинені ходи – до вітру, але якщо вдень мурах не видно, то буде дощ.

15 липня іменини

Іменини у Іувеналія і Арсенія.