Успенський піст - харчування по днях і правила / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Для українців, які перейшли на новий календар ПЦУ, серпневий піст, що називається Успенським на честь свята Успіння Пресвятої Богородиці, відбуватиметься в інші дати - не так, як у попередніх роках. УНІАН розповість, скільки триває Успенський піст, що можна і не можна їсти.

Коли Успенський піст за новим календарем

У 2024-му році православні віряни в Україні будуть постити з 1 по 14 серпня через перехід на новий календар. Раніше він починався 14 серпня і закінчувався 27-го.

Успенський піст приурочений до свята Успіння Пресвятої Богородиці - матері Ісуса Марії, причому, важливо усвідомлювати, що відзначається не факт смерті, а благодать, пов'язана з переходом від земного життя до вічного, небесного. Згідно з церковними архівами, перші згадки посту датовані V століттям, а це означає, що люди здавна обмежували себе в їжі перед святом.

Відео дня

Як провести Успенський піст - що можна їсти й не можна

Кожен вірянин має знати, як харчуватися в Успенський піст по днях, щоб ненароком не згрішити і зуміти правильно підготуватися до свята.

Успенський піст триває 14 днів, у цей період заборонено їсти м'ясо, рибу, яйця і молочні продукти. Виняток становить тільки один день - свято Преображення Господнього 6 серпня, коли покуштувати рибу дозволяється.

Запам'ятайте по днях, що можна їсти в Успенський піст:

  • понеділок, середа, п'ятниця - суха їжа;
  • вівторок і четвер - гаряча їжа без олії;
  • субота і неділя - гаряча їжа з олією і вино.

З графіка харчування зрозуміло, що понеділок, середа і п'ятниця - найсуворіші і найважчі дні. Віряни можуть їсти сирі овочі та фрукти, горіхи, сухофрукти, мед, хліб, сіль, мед і запивати їх водою. Загалом, враховуючи температуру повітря влітку, трохи обмежити себе у важкій їжі не тільки неважко, а й навіть корисно. Крім того, коли закінчується Успенський піст не можна одразу об'їдатися - звичну їжу варто вводити в раціон поступово.

ВАЖЛИВО: люди похилого віку, вагітні жінки та віряни з хронічними захворюваннями повинні порадитися зі своїм лікарем, перш ніж дотримуватися посту. Суворий календар харчування створений для ченців, а миряни можуть полегшити правила.

Чи можна виходити заміж в Успенський піст

Варто усвідомлювати, що будь-який піст, зокрема й Успенський, створений насамперед не для схуднення або аскези в їжі, а для очищення духу. Тож насамперед важливо сконцентруватися на молитві, благих вчинках, прощенні та позитивних енергіях.

Існують і заборони - те, що не можна робити в Успенський піст:

  • лаятися і сваритися;
  • відмовляти в допомозі;
  • лихословити;
  • ображати й ображатися.

Що стосується весілля в піст, то для церкви будь-яке одруження без вінчання нічого не означає, а жоден храм у період посту не проведе такий ритуал. Також заборонені будь-які гучні гуляння і розважальні заходи. Жодної суворої заборони на реєстрацію шлюбу в Успенський піст немає, якщо вона буде тихою і скромною, але ось святкування весілля доведеться перенести.

Вас также могут заинтересовать новости: