23 червня - Міжнародний Олімпійський день / фото REUTERS

Олімпійські ігри — хто винуватець торжества?

Червень 1894 ознаменувався важливою подією — в Парижі був проведений Міжнародний атлетичний Конгрес. Представники 12 країн обговорювали питання фізичного виховання. 23 червня деякий барон П'єр де Кубертен —ентузіаст за відродження олімпійського руху. Він вийшов до трибуни і представив доповідь. Суть пропозиції полягала в нових, розроблених бароном, основах Олімпійських ігор.

Конгрес, ознайомившись з положеннями, затвердив їх і погодився з тим, щоб раз на чотири роки проводити змагання за участю всіх народів.

Саме тому зараз Міжнародний Олімпійський день ми відзначаємо 23 червня. Мета свята проста і зрозуміла — зацікавлювати молодих людей, об'єднувати спільною ідеєю і пропагувати культуру фізичного виховання. Взяти участь в Олімпійських іграх можуть всі, незалежно від віку, статі або здібностей.

Дата першої Олімпіади — 1896 рік, Греція. Тоді в ній взяв участь 241 атлет з 14 країн. Між ними розіграли медалі в 9 видах спорту. Минуло сто років і в 2004 році в іграх брали участь вже більше 11 тисяч спортсменів з 202 країн світу. І нагороджувалися вони за перемогу в 28 видах спорту.

Міжнародний Олімпійський день — дата свята

false

Давайте розберемося відразу, щоб не плутатися в датах:

  • 23 червня 1894 року — день, коли барон П'єр де Кубертен адаптував систему давньогрецьких олімпіад і запропонував знову проводити такі змагання;
  • Січень 1948 року — офіційна установа свята.

Святкування Олімпійського дня — ідея, яка прозвучала ще в 1947 році на 41-й сесії МОК в Стокгольмі. Причина — після найстрашнішої війни в історії люди зрозуміли, що "дружити будинками " — це краще, ніж, власне, не дружити. З цієї причини будь-які громадські організації, діяльність яких була спрямована на об'єднання і гуманність, викликали захват і прийняття.

Людям потрібна була підтримка, спільна мета і єднання. І вже в 1948 році у святкуванні Міжнародного Олімпійського дня брали участь спортсмени з Європи, Північної і Південної Америки. Наступного разу про цю дату згадали лише в 1957 році, а потім — ще через двадцять років.

Як відзначають Міжнародний Олімпійський день / REUTERS

Міжнародний олімпійський день 2021 — традиції свята

Ті традиції, яких ми дотримуємося сьогодні, остаточно сформувалися в 1987 році. Саме тоді відбувся десятикілометровий забіг — перший, щоб популяризувати масовий спорт. Зараз такі марафони влаштовують більше двохсот країн у світі, серед яких африканські — безумовні лідери.

Само собою, що саме 23 червня бігти саме 10 кілометрів — це необов'язкова умова. Місцеві національні олімпійські комітети самі встановлюють дату і довжину дистанції. Таким чином виходить бути лояльними і залучити до традиції все більше і більше число спортсменів.

У сучасному світі святкування Міжнародного Олімпійського дня супроводжується різними заходами. Це можуть бути зустрічі зі знаменитостями, майстер-класи, лекції та семінари, фестивалі та інші масштабні зустрічі. Все це спрямоване на те, щоб прищепити любов до спорту і здорового способу життя.