Яке свято 22 січня / фото pixabay

Християни відзначають церковне свято 22 січня на честь святителя Пилипа. У давні часи в цю дату спостерігався сильний мороз, а замети снігу були вище за людський зріст. Але побут селян трохи спрощувало те, що темніти вже починало помітно пізніше.

Після низки різдвяних і водохресних свят у наших предків до цього дня накопичувалося багато справ. 22 січня присвячували домашнім турботам: прибирали в хліві і в будинку, доглядали за озимими культурами і рослинами в горщиках, перепирали одяг і постільну білизну.

22 січня було прийнято ходити в лазню і "змивати з себе турботи". Вважається, що гарячі водні процедури в цей день приносять здоров'я і благополуччя.

Відео дня

22 січня вважається днем з негативною сімейною енергетикою. У цей день частішають сварки між родичами і посилюються образи.

Що не можна робити 22 січня

  1. У цей день не можна сперечатися і сваритися з рідними, ігнорувати їх думку і згадувати старі образи, інакше відносини надовго зіпсуються.
  2. Цей день вдалий для весілля і вінчання, але невдалий для першого знайомства з батьками.
  3. Якщо побачили хороший сон в ніч з 21 на 22 січня, то не варто про нього мовчати. Якщо його комусь розповісти, то є шанс, що він збудеться.

Прикмети погоди 22 січня

  • Кішка залазить на піч або під ковдру - до похолодання. 
  • Якщо три дні поспіль тепло і немає снігу, то залишок січня буде теплим.
  • Ясний день сьогодні віщує хороший урожай влітку.
  • Птахи сидять на верхівках дерев - до похолодання, а якщо біля землі - до потепління.

Вас також можуть зацікавити новини: