Успіння 2022 дата / фото mesjoursferies.com

Щорічно в кінці літа християни відзначають Успіння Пресвятої Богородиці - свято, присвячене кінцю земного життя Діви Марії. Це свято належить до дванадцяти найважливіших пам'ятних дат у християнстві. Для підготовки до Успіння віруючі дотримуються досить суворого Успенського посту.

Успіння Пресвятої Богородиці: історія і суть свята

Слово "Успіння" означає тиху і мирну смерть. У цю дату віруючі згадують кончину Діви Марії, яка пережила Ісуса. За біблійними текстами, ангел попередив її про смерть за три дні. Богородиця встигла попрощатися з усіма близькими і подорожніми, які її відвідали, і пішла мирною смертю.

Чому ж ця дата вважається святом, якщо присвячена смерті Марії? Віруючі відзначають перехід Божої Матері у вічне небесне існування і возз'єднання з Богом і своїм сином в одній особі.

Успіння Пресвятої Богородиці 2022: дата свята

Успіння відзначається щорічно в одну і ту ж дату - 28 серпня. У 2022 році свято випадає на неділю, що дуже зручно, адже можна буде сходити до церкви. Перед святом віруючі тримають Успенський піст з 14 по 27 серпня.

Успіння Пресвятої Богородиці що не можна робити / pinterest.ru

Успіння Пресвятої Богородиці: що можна і не можна робити

Як і в будь-яке християнське свято, на Успіння віруючі відвідують церковну службу. До 28 серпня закінчується збір зерна, тому в церкві освячують хліб. Також освятити можна горіхи, мед, фрукти і зерно. На святковий стіл ставлять фрукти, баранину, медовуху.

У церкві ставлять свічку і моляться за здоров'я всіх близьких. Батьки моляться Богоматері про благословення дітей. За народною традицією, на Успіння заготовляють варення і консервацію, прибирають зерно в льохи.

Що не можна робити в Успіння Пресвятої Богородиці:

  • грати весілля;
  • носити старе і брудне взуття;
  • важко працювати;
  • сваритися і ображатися;
  • ходити босоніж.

Вас також можуть зацікавити новини: