Яке церковне свято 26 жовтня / pixabay.com

Ікона називається Іверської за місцем свого явища на Афоні. Інші назви: "Воротарниця". Образ прославився багатьма чудесами. Існує легенда про те, що вперше ця ікона була виявлена в будинку благочестивої вдови. До неї прийшли іконоборці, щоб знищити святиню. Вдарили по ній списом, з образу потекла кров. Жінка не дозволила забрати ікону, забрала її до моря і опустила на воду, а образ стоячи рушив по хвилях.

Дізнайтеся докладніше про те, що означає образ Іверської ікони Божої Матері і про що молитися Богородиці.

Православне свято 26 жовтня - пам'ять мучеників Коропа, Папіла, Агафодора і Агафоніки

Християни постраждали за Спасителя за часів правління імператора Декія в III столітті. Короп був єпископом, Папіла - дияконом, Агафоніка - сестрою Папіли, а Агафодор - рабом Коропа і Папіли. Одного разу імператор дізнався про те, що Короп і Папіла не шанують ідолів, закликав святих до себе і вмовляв відмовитися від Христа, кажучи про те, що релігія римлян дуже давня. Єпископ і диякон відмовилися.

Читайте такожПравославний календар на жовтень 2021: які свята відзначаємо в іншому місяці осеніТоді їх прив'язали до коней і змусили бігти. Агафодор бачив це і співчував своїм господарям. Кати помітили його і також стали мучити. Під час допиту Папіла розповів, що лікував людей, але не зіллями, а молитвою. Імператор наказав йому вилікувати хворого, а святий відповів, що якщо язичники зможуть це зробити, то він відмовиться від Христа. Довго жерці чаклували над сліпим, але не вилікували його. Варто було Папілі зробити хресне знамення і помолитися, як людина відразу прозріла.

Багато хто, побачивши це диво, відмовилися від ідолопоклонництва і увірували в Христа. Правитель же ще більше озлобився і наказав посадити всіх святих в розпечену піч. Але вогонь в ній згас, а мученики залишилися неушкоджені. Тоді їх усіх стратили мечем.

Яке свято 26 жовтня - день пам'яті преподобного Микити Сповідника

Читайте також26 жовтня: яке сьогодні народне свято і що не можна робитиМикита жив в кінці VIII - початку IX століття. За часів царювання імператриці Ірини та її сина Микита був палацовим начальником. Будучи на висоті земної величі, Микита пізнав тлінність мирського життя і вирішив постригтися в ченці.

Імператор Михайло дозволив йому це зробити, але з умовою, що святий буде жити не в пустелі, а в монастирі при столиці. Але в той момент, коли на престол зійшов іконоборець Феофіл, він вигнав Микиту Сповідника за опір єресі. Святий довго поневірявся з одного місця на інше, помер у глибокій старості.

Прикмети 26 жовтня

Народні прикмети сьогодні / depositphotos.com
  • холодно в цей день - зима настане скоро;
  • лушпиння на цибулі тонке - зимовий період буде теплим , товсте - холодним;
  • півень кукурікає на за розкладом - погода скоро зміниться.

Що сьогодні не можна робити

У наших предків цей день асоціювався з лазнею і духами, які живуть там. Тому велика частина заборон пов'язана саме з лазнею. Ні в якому разі не можна ходити туди поодинці, після заходу сонця або вночі. Також варто бути обережними - 26 жовтня особливо великі шанси, що вас можуть обдурити. Намагайтеся не носити темний одяг, не планувати ніяких справ або поїздок і не довіряти незнайомцям.

Що можна робити 26 жовтня

Що можна робити сьогодні / depositphotos.com

Сьогодні православні віруючі моляться Іверській іконі Божої Матері про позбавлення від недуг, допомоги в справах і благополуччя для сім'ї. Цей день отримав назву "Банник", тому слов'яни здавна 26 жовтня приводили в порядок баню. Міняли меблі, чистили ємності для води, робили нові віники. Заходити в баню можна було тільки, знявши натільний хрест, прочитавши "Отче наш" три рази і попросивши дозволу у банного духу.

Читайте також: