Яке церковне свято сьогодні, 29 лютого / колаж УНІАН, фото pixabay.com

29 лютого за новим церковним календарем православні згадують преподобного Касіяна Римлянина. У народному календарі - Касьянів день. Про заборони та прикмети дня, що відзначають у православній церкві 29 лютого за старим стилем - у матеріалі.

29 лютого 2024 року - яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем

29 лютого за новим стилем (29 лютого також за старим стилем) - день пам'яті святого Іоанна Касіяна Римлянина.

Касіян Римлянин - реальний історичний персонаж. Він був християнським ченцем і богословом, жив у IV-V століттях н.е. в Галлії. Народився в заможній родині, ще з юності цікавився науками, особливо філософією та астрономією. Щоб продовжити навчання, Касіян вирушив до Константинополя до Іоанна Златоуста. У нього він навчився доброчесного життя, пішов у скит і довго жив там у мовчанні й тяжкій праці. Потім монах вирушив у монастирі Єгипту і Каппадокії.

Відео дня

Після себе преподобний залишив кілька праць про те, як має жити ченцям.

Про що говорять прикмети на 29 лютого

20 лютого - прикмети сьогоднішнього дня / ілюстрація REUTERS

У народному календарі 29 лютого - свято Касьянів день, Касіян-високос, Касіян-заздрісник. За його прикметами судять про погоду та врожай:

  • чутно, як ліс тріщить - ще будуть морози, а якщо шумить - відлига;
  • туман або сніг 29 лютого - до врожаю влітку;
  • не чути цього дня собак і півнів - може бути епідемія або мор.

Вважається, що сни, побачені в ніч на Касіяна - віщі та скоро збуваються.

День пам'яті Касіяна у високосні роки випадає на 29 лютого, а в невисокосні - на 28 лютого. Через ці стрибки в даті особистість Кассіана обросла масою прикмет і забобонів, до того ж вони поширюються не тільки на один день, а й на весь високосний рік.

Що не можна робити 29 лютого

Серед заборон, що сьогодні не можна робити - лаятися, підвищувати голос, скандалити, заздрити.

За народними прикметами цей день вважається одним із найнебезпечніших, демонічних - усе, що якимось чином пов'язано з цим днем, буде невдалим. Не радять у цей день займатися жодною домашньою роботою - наприклад, прати, прасувати, рукодільничати, бо все буде не ладитися. Небажано хрестити дитину і грати весілля. Не варто стригти волосся і нігті, а також зайвий раз виходити на вулицю і розмовляти з незнайомими - є ризик нажити неприємностей або захворіти.

Що можна робити 29 лютого

Допомоги святого Іоанна Касіяна шукають у разі надмірного захоплення будь-якими пристрастями, спокусами (ігроманія, алкоголізм, наркоманія). Просять у Касіяна допомоги в навчанні, оскільки святий сам багато вчився. Також Іоанну Касіяну Римлянину моляться як захиснику від нещасних випадків.

У народі Касіян не має нічого спільного зі святим, ба більше - його вважають прототипом Кощія Безсмертного і Вія, який описав Микола Гоголь.

29 лютого - іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Іван, Касіян.

Раніше ми публікували православний календар на березень 2024 зі святами за новим і старим стилем.

Вас також можуть зацікавити новини: