Як правильно доглядати за орхідеями / фото ua.depositphotos.com

Орхідеї вважаються вибагливими рослинами і вимагають ретельного догляду. Їхня примхливість є головною причиною того, чому не можна тримати орхідеї вдома новачкам у квітникарстві. Але якщо ви все ж вирішили зробити вдома тропічний куточок, то важливо знати кілька правил. Ми зібрали п'ять порад про те, як доглядати за орхідеями, від досвідчених флористів.

Виберіть відповідний сорт

Догляд за орхідеями починається з вибору відповідного сорту. Новачкам краще почати з видів, які не дуже вимогливі до догляду, наприклад, Каттлея або Пафіопеділум.

Відео дня

При покупці також зверніть увагу на стан квітки. Орхідея повинна мати міцне і здорове однотонне листя, а на коренях не має бути ознак захворювань. Важливо, щоб ґрунт був добре дренованим.

Підготуйте ґрунт

Якщо ви хочете посадити орхідею в ґрунт самостійно, то спочатку рекомендується удобрити землю. Для орхідей добре підходить універсальне добриво "20-20-20". Посадковий матеріал має бути пухким. Добре підійде мох-сфагнум або великі шматочки кори. У звичайній землі вода затримується надовго, через що коріння орхідеї може згнити.

Потім простерилізуйте насіння орхідеї і розкидайте по землі тонким шаром.

Догляд за орхідеями для початківців / фото pixabay.com

Використовуйте пластикові контейнери

Орхідеї рекомендується вирощувати саме в пластикових контейнерах, при чому обов'язково з отворами для дренажу на дні. Крім того, в прозорому пластиковому горщику зручно спостерігати за здоров'ям і довжиною коріння. Коли воно перестане поміщатися в контейнер, рослину пора пересаджувати.

Подбайте про освітлення

Для нормального росту орхідея вимагає хорошого освітлення, однак прямі сонячні промені можуть її погубити. Дотримати баланс можна, поставивши горщик у півтінь на південному або східному вікні. За недостатнього освітлення рослину можна підсвітити фітолампою, розміщеною приблизно в 25 см.

Слідкуйте за вологою

У догляді за орхідеєю вкрай важливий правильний полив. Від надлишку вологи квітка може загинути. Флористи рекомендують поливати рослину приблизно раз на 7-11 днів, при цьому вода не має потрапляти на частини рослини. Також для квітки потрібна висока вологість повітря - бажано не менше 60%.

Вас також можуть зацікавити новини: