
На "Євробаченні-2026", яке цього року відбудеться у Відні, стався рідкісний і навіть символічний збіг - Україну та Хорватію представлятимуть артисти з майже однаковими сценічними іменами.
У фіналі хорватського національного відбору Dora 2026 перемогу здобув гурт LELEK (перекладається як "лелека") із піснею Andromeda. Вона містить заклик "вчитися з історичних ран, усвідомлювати власні кайдани та будувати більш справедливе й людяне майбутнє":
"Andromeda - це пісня, що розкриває силу та незамінну роль жінки в суспільстві. Вона натхненна історією хорватських католицьких жінок із території Боснії і Герцеговини, які, стикаючись із загрозою рабства та насильницького зречення своєї віри, татуювали хрест на власному тілі, залишаючи незгладимий знак ідентичності та спротиву. Ця пісня - не лише нагадування про їхню жертву та мужність, а й універсальне застереження сучасному суспільству, яке часто забуває ціну свободи, гідності та рівності".
Україну ж на конкурсі представить LELÉKA - проєкт співачки Вікторії Лелеки, яка перемогла в національному відборі з піснею Ridnym. Артистка родом із Дніпропетровщини, але переїхала до Німеччини, де й заснувала гурт LELÉKA. Її композиція розповідає про надію, внутрішню силу і шлях оновлення.
Нагадаємо, раніше Вікторія Лелека прокоментувала критику з боку українців, які вважають, що вона не може перебувати "в українському контексті", адже багато років живе у Німеччині.