
Поліньяно-а-Маре: як побачити одне з найкрасивіших місць Італії і не зіпсувати враження
Містечко Поліньяно-а-Маре славиться одним з найкрасивіших пляжів в Італії, і побачити його на власні очі протягом усього року стікаються величезні натовпи туристів. УНІАН.Туризм з власного досвіду розповість, що варто знати перед поїздкою до цього неймовірного місця, щоб не розчаруватися.
Італія – одна з найпопулярніших серед туристів країн світу, і, відповідно, вона на повну відчуває на собі усі болючі наслідки надмірного туризму. Це і величезні натовпи на найпопулярніших туристичних локаціях, і праведний гнів місцевих мешканців, і завищені ціни, і різні обмежувальні заходи щодо туристів.
Втім, Італії – це велика країна, тож якщо зійти з второваних доріжок і вирушити за межі переповнених Риму чи Венеції, можна відкрити для себе багато цікавого. Протягом останніх сезону-двох активно себе просуває як перспективний туристичний напрям регіон Апулія на півдні країни (про його головне місто Барі ми вже розповідали в нашому попередньому матеріалі).
Однак навіть у цьому відносно маловідомому регіоні є місця, де туристи буквально лізуть один одному на голову, що значну псує враження від їхнього відвідування. Одне з них – невеличке містечко Поліньяно-а-Маре (Polignano a Mare), що вважається одним з найкрасивіших у країні. Ви точно бачили його хоча б раз на теренах Instagram чи TikTok!
УНІАН.Туризм з власного досвіду розповість, що слід врахувати перед поїздкою до Поліньяно-а-Маре, щоб не зіпсувати собі враження.
- Виберіть час відвідування з розумом
- Подбайте про ночівлю
- Як дістатися до Поліньяно-а-Маре
- Що подивитися в Поліньяно-а-Маре
Виберіть час відвідування з розумом
Те, наскільки успішним буде ваша поїздка до Поліньяно-а-Маре, напряму залежить від правильного вибору часу. Якщо подивитися на літні фото цього міста, його білосніжні вулички просто забиті туристами, і така сама ситуація спостерігається на знаменитому місцевому пляжі (власне, більшість гостей сюди їдуть саме заради нього).
Тож головна наша порада – за можливості, заплануйте поїздку до цього місця на міжсезоння. Ми, наприклад, були там наприкінці березня, і вже тоді ближче до обіду усюди було чимало людей (втім, все одно набагато менше, ніж в топ-сезон, тож ми навіть змогли зробити фото без сторонніх у кадрі).
Крім того, краще їхати туди посеред тижня (тільки не на свята!). Річ у тім, що Апулія дуже популярна серед туристів-італійців з сусідніх міст-регіонів, які влаштовують собі туди поїздки вихідного дня, а це означає ще більші натовпи. Тож приїхавши у будній день, вам доведеться відвойовувати найбільш інстаграмні точки лише у туристів-відпускників.

Не менш важливим є і вибір часу візиту протягом дня – чим раніше, тим краще, адже більшість туристів у відпустці все ж полюбляють трохи довше поспати, і, відповідно, приїздять на екскурсію ближче до обіду. А це означає переповнені поїзди, кафе та туристичні локації. Або ж можна приїхати ближче до вечора, коли більшість туристів, які зупиняються на ніч в інших містах, вже їдуть.
Подбайте про ночівлю
Звісно, зупинитися на ніч в самому Поліньяно-а-Маре було б цікавим досвідом, але варто врахувати, що ціни тут будуть значно вищі, ніж в сусідньому Барі, а найкращі варіанти бронюються дуже заздалегідь.

Наприклад, на травень-вересень на популярних платформах з бронювання житла в місті доступні близько 200 варіантів розміщення. Найдешевші пропозиції як для одного, так і двох мандрівників стартують від 70 євро за ніч, і це здебільшого скромні приватні помешкання. Тим часом, ціни на двомісні номери в хороших готелях коливаються в межах 115-370 євро, і всі вони розташовані в кількох кілометрах від пляжу.
Натомість у вже згаданому вище Барі доступні близько тисячі варіантів розміщення, за ціною від 50 євро за двомісний номер.
Як дістатися до Поліньяно-а-Маре
Саме з Барі буде найзручніше добиратися до Поліньяно-а-Маре – відстань між містами становить близько 35 кілометрів, які можна проїхати поїздом за якихось 30 хвилин (так, це швидше, ніж доїхати зі спального району Києва до Хрещатика!).

За день на маршруті курсує понад десяток поїздів (це якщо без пересадок), а квиток в один бік коштує всього лише 3 євро.
Від залізничної станції Поліньяно-а-Маре до історичного центру йти менше кілометра, доволі приємними вуличками з симпатичними кафешками (де можна буде випити кави з випічкою трохи дешевше, ніж на головних туристичних локаціях).
Що подивитися в Поліньяно-а-Маре
Головна локація в Поліньяно-а-Маре, куди прямують всі туристи в першу чергу – інстаграмний пляж Lama Monachile. По факту, це невеличкий клаптик суші з галькою, затиснутий між скелями з білими будиночками, на який накочують яскраві бірюзові хвилі Адріатичного моря.

В літні місяці, коли море вже достатньо тепле для купання, це місце буквально усіяне відпочивальникам, як кажуть, "яблуку ніде упасти" – люди юрбляться що на березі, що у воді. Втім, наприкінці березня вода ще холодна, тож в море забігають лише одиниці сміливців.

Далі туристи прямують до численних оглядових майданчиків, звідки відкривається неймовірні краєвиди на пляж і море – це і старий арочний міст прямо над ним, і кам'яне плато зліва, і тераси між будинками справа.


Загалом, гуляти тільки вздовж берега, вибираючи найкращу локацію для фото (або ж просто по-класиці просто милуватися пейзажами) в Поліньяно-а-Маре можна пару годинок.



Ті ж, хто хоче глянути на місто з води, можуть замовити екскурсію на катері вздовж берега – коштують такі подорожі від 20 євро з людини, залежно від тривалості поїздки (зазвичай, від 1,5 години).

Ну а якщо хочете взяти від поїздки туристичний максимум, то можна завітати до ресторану Ristorante Grotta Palazzese – прямо в одній зі скель над морем (також там є готель). Втім, ціни в цьому закладі вимірюються в кількох сотнях з людини… Тож подумайте, чи варто воно того… Краєвиди красиві є не тільки там.

Тим паче, що в місті є безліч закладів харчування на будь-який бюджет – від ресторанів суто під туриста до автентичних сімейних ресторанчиків та пекарень з місцевою випічкою "на виніс".

Серед інших визначних пам'яток міста – центральна площа Piazza dell' Orologio, навколо якої зібралися більшість туристичних ресторанчиків та сувенірних магазинів.

Також навколо цієї площі можна побачити найбільше найстаріших будівель містечка, зокрема, симпатичних церков.

До речі, про сувеніри – фішкою Поліньяно-а-Маре є керамічні вироби, яскраві та оригінальні. Тож якщо плануєте везти додому сувеніри, то це як раз те місце, де їх можна придбати.
А ще Поліньяно-а-Маре, типово для Апулії, здебільшого всіяний вузенькими хаотичними вуличками з невеличкими побіленими будиночками, між якими можна годинами блукати, розглядаючи усілякі цікаві деталі. Звісно, якщо ви приїдете туди у правильний час – тобто не в сезон літніх відпусток і не у вихідний день.

До речі, маломобільні туристи (або ж просто ледачі, які не женуться за тими самими 10 тисячами кроків на день) можуть пересуватися містом на авторікшах – водії полюють на клієнтів прямо біля залізничного вокзалу. Вони залюбки провезуть любителів фото по найбільш інстаграмних локаціях, а, якшо добре попросити, ще й побудуть персональним фотографом – гуляючи Поліньяно-а-Маре, ми постійно зустрічали той самий тук-тук, який возив пару дівчат на високих підборах містом і ще й радив, яку позу для фото краще обрати.

***
Попри величезні натовпи і завищенні ціни, люди все одно прямуватимуть до найпопулярніших та найкрасивіших місць світу. Втім, зробити цю поїздку більш приємною – цілком у ваших силах при правильному підході до її організації.
Марина Григоренко
Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.