этот материал доступен на русском

Антимонопольний комітет оштрафував "Укрспирт" на 33 мільйони

20:07, 20 грудня 2018
Агро
406 0
АМКУ оштрафував "Укрспирт" / фото ukrspirt.com

Антимонопольний комітет України оштрафував державне підприємство "Укрспирт" на 33 млн грн за зловживання монопольним становищем через дискримінаційні умови продажу своєї продукції третім особам.

Читайте такожВиконавча служба заарештувала рахунки держпідприємства «Укрспирт»

Про це повідомив голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв.

"Сьогодні 20.12.2018 АМКУ прийнято рішення про визнання в діях ДП "Укрспирт" порушення у вигляді зловживання монопольним становищем через встановлення дискримінаційних умов продажу своєї продукції третім особам та про накладення штрафу в розмірі 33 млн грн", - написав Терентьєв.

За його словами, комітетом було встановлено, що "Укрспирт" без об'єктивно виправданих причин встановлював для покупців ціни на спирт етиловий ректифікований на різному рівні без прив'язки до обсягів закупівлі або інших обгрунтованих критеріїв, що є дискримінацією.

Зокрема, виявлено, що підприємство встановлювало ціни на безсистемній основі, оскільки аналіз в цілому показав відсутність кореляції між цінами і обсягами закупівлі спирту за однакових інших умов таких договорів; несистемно і непрозоро встановлювало умови надання знижки, безпідставно скасовувало окремі умови надання знижки для деяких покупців, а також занижувало і встановлювало ціни в різних розмірах у різні періоди.

"Це створювало преференційні умови для одних виробників лікеро-горілчаної продукції та дискримінаційні для інших", - підкреслив Терентьєв.

Він зазначив, що такі дії підприємства були визнані зловживанням монопольним становищем на ринку у вигляді вчинення дій, які можуть призвести до обмеження конкуренції та ущемлення інтересів інших суб'єктів господарювання, які були б неможливими за умови значної конкуренції на ринку.

Як повідомляв УНІАН, у жовтні цього року Верховний суд України скасував стягнення Державною фіскальною службою штрафу з державного підприємства "Укрспирт" на суму 173,7 млн грн.

У липні 2018 року Міністерство аграрної політики і продовольства провело власний плановий внутрішній аудит в «Укрспирті» і підконтрольних йому місцях проведення діяльності, в результаті якого виявило фінансові порушення з початку 2012 року по березень 2015 року на загальну суму понад 3 млрд грн.

Довідка УНІАН. Державне підприємство «Укрспирт» було створено на базі однойменного концерну в 2010 році. Кабінет міністрів України послідовно виступає за приватизацію «Укрспирту», керуючись рекомендаціями Міжнародного валютного фонду. Кабмін подав ініціативу про виключення держкомпанії зі списку заборонених до приватизації компаній у травні 2016 року, але Верховна Рада поки не прийняла рішення з цього питання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter