Їсти менше солодощів – перше, що спадає на думку, коли не тішить цифра на вагах. Що буде якщо відмовитися від цукру, як це робити – розповідає УНІАН.
- Чи можна взагалі не їсти солодке
- Чому не можна їсти солодке у великих кількостях
- Що відбувається з організмом, якщо зовсім не їсти солодке або різко від нього відмовитися
- Що буде якщо цілий місяць не їсти солодке
- Чи можна схуднути, якщо не їсти солодке
Чи можна взагалі не їсти солодке
Цукор називають "білою смертю", але він не є абсолютним злом. Це джерело енергії, яке є необхідним для нормальної роботи мозку, м'язів. Повністю відмовлятися від нього не можна, адже цукор необхідний тілу для підтримки нормального вуглеводного обміну.
Але стежити за тим, скільки у вашому раціоні продуктів, що містять велику кількість цукру (цукерки, шоколад, печиво, солодка випічка, морозиво тощо) – варто.
Як зазначає Національна служба здоров'я Великобританії, доросла людина має з'їдати близько 30 грамів цукру в день. Це еквівалентно до 6 чайних ложок цукру, але тут йдеться не тільки про столовий цукор, мед або сиропи (вони, згідно з рекомендаціями лікарів, мають становити не більше 5% від загальної кількості споживаних вами за день калорій). У ці 30 грамів має входити і цукор, який природньо міститься в харчових продуктах, як фрукти, овочі, молоко, сир і навіть зернові.
Перевищити норму споживання цукру дуже легко. Виробники активно додають його в різні продукти, які ми можемо зустріти на полицях магазину. Це можуть бути навіть не завжди очевидні продукти, як йогурт або кетчуп. Та й самі ми додаємо цукор в наші страви і напої, як чай і кава, не рахуючи кожен грам. Тож в спробі контролювати кількість з'їденого цукру не обійтися без підрахунків і вивчення етикеток.
Чому не можна їсти солодке у великих кількостях
Цукор, як і багато іншого, шкодить, коли його більше, ніж дійсно потрібно організму. Надмірне його вживання може завдати шкоди і нервовій системі, і зубам, і кровоносним судинам.
Наприклад, коли інсуліну вже не вистачає для нормалізації рівня глюкози в крові, розвивається цукровий діабет. А якщо запасів цукру в формі глікогену в печінці стане забагато – це шлях до ожиріння. Велика кількість цукру в раціоні також призводить до стрибків його рівня в крові, що загрожує порушенням роботи нейронів, розвитком хибного апетиту і переїдання. І це тільки частина потенційних проблем ласунів!
Що відбувається з організмом, якщо зовсім не їсти солодке або різко від нього відмовитися
При повному виключенні солодкого з раціону ви можете позбавити організм глюкози, важливого джерела енергії, ви почнете відчувати слабкість, втому і навіть можете втратити свідомість.
При різкій і повній відмові від цукру також буде "цукрова ломка", яка супроводжується підвищеною дратівливістю. Це пов'язано зі зниженням рівня дофаміну і серотоніну, виробництво яких стимулює цукор.
Але обмежене його вживання допоможе вирішити проблеми, спровоковані його надлишком. Так, оскільки цукор є однією з основних причин карієсу, скорочення кількості солодощів в раціоні допоможе знизити ризики його появи. Також споживання меншої кількості "порожніх калорій" і їх заміна на більш корисні продукти призведе до того, що ви швидше почуватиметеся ситим і з меншою ймовірністю будете переїдати. Якщо збалансоване харчування стане вашою звичкою, це призведе до нормалізації ваги і поліпшення стану здоров'я.
Що буде, якщо цілий місяць не їсти солодке
Зміни в організмі після відмови від солодкого проявляються поступово. Як зауважують лікарі, вже через пару днів може покращитися якість сну, оскільки солодке стимулює вироблення гормону стресу.
Якщо не їсти солодке, наприклад, 2 тижні, ви відзначите, що буде краще відчуватися смак продуктів і зможете помітити поліпшення стану кишечника. Можуть пройти здуття і дисбактеріоз, появу яких провокує активне споживання солодкого. Зміниться на краще і стан шкіри.
У разі, якщо ви продовжите вживати ту ж кількість калорій, що і раніше, або зменшите їх кількість, можуть відбутися відчутні зміни ваги. Її втрату в цьому випадку фахівці пояснюють тим, що тіло почне витрачати запаси жиру, а рідина перестане затримуватися в організмі.
Якщо цілий місяць не їсти солодке, ви помітите, що позитивний ефект буде більш вираженим.
Чи можна схуднути, якщо не їсти солодке
Питання про те, чи можна схуднути, якщо не їсти цукор, і наскільки – складніше, ніж здається. Коли солодкого в раціоні занадто багато, ми перестаємо відчувати ситість відразу після того, як поїли. Це відчуття приходить тільки за деякий час, тож людина встигає з'їсти зайве. Регулярне переїдання загрожує збільшенням ваги. Але відмова від солодкого не обов'язково призведе до швидкої і безболісної її втрати. Тим більше, не гарантує, що найближчим часом після цього скинуті кілограми не повернуться, а ваше самопочуття поліпшиться.
У деяких випадках, наприклад, при розладах харчової поведінки, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, нирок, печінки, а також при ожирінні, значна зміна раціону може призвести до небажаних наслідків. Не маючи належних знань і навичок, коректного уявлення про свій стан здоров'я і потреби свого тіла, важко передбачити, що буде з організмом, якщо перестати їсти солодке в звичних для вас кількостях.
Найбільш безпечний спосіб скорегувати своє харчування і вагу – консультація з фахівцем дієтологом-нутриціологом. Він допоможе скласти раціон, який підійде саме вам.