Перед смаженням котлет важливо правильно приготувати фарш / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Фарш для котлет можна купити готовий, але краще робити його самостійно. Досвідчені господині кажуть, що лопатка, кострець, пашина, покромка - найкращі частини для котлет, до того ж, важливо дотримуватися пропорції і брати 50% яловичини та 50% свинини (перша дає смак, а друга соковитість). Дізнайтеся, що додати у фарш для котлет, щоб отримати шикарну страву.

Що додати у фарш для котлет для соковитості

Класичний метод приготування фаршу неможливий без хліба, але він обов'язково має бути білим - чорний або сірий брати не варто. Підійде і батон, і булочка, але обов'язково їм потрібно дати зачерствіти. Сухарі додавати не можна - це має бути саме хліб. Чому? Мало хто знає, що додати у фарш для котлет сухарі - значить отримати після замочування у воді злиплу грудку. А ось черствий хліб стане "пухнастим", наче губка, передаючи ці властивості котлеті - вона буде такою ж повітряною, пишною і м'якою.

Другий важливий інгредієнт - ріпчаста цибуля. Деякі господині вважають, що додавати її не варто, щонайменше, через довгий післясмак і запах. Окрім цих двох проблем є й інші - цибулевий сік витікає та горить на пательні, а ще додає котлеті жорсткості. Якщо ви зможете приготувати котлети без цибулі, то краще так і зробіть, але в ситуації, коли це неможливо, запам'ятайте, що додати до готового фаршу для котлет або до того, що ви зробили самі, найкраще пасеровану до золотистого кольору цибулю (термічна обробка нівелює вищеописані проблеми).

Відео дня

Яйця взагалі немає сенсу класти у фарш, насправді, це досить поширена помилка. У їхньому складі теж є білок, який під час смаження стискає м'ясні волокна, через що котлета стане жорсткою.

Що додати у фарш для поліпшення смаку потрібно обов'язково, так це спеції:

  • яловичий фарш: червоний, чорний, запашний перець, чебрець, шавлія, петрушка, базилік, чебрець.
  • свинячий фарш: червоний, чорний, запашний перець, лавровий лист, кмин, коріандр, мускатний цвіт, ялівець, чебрець.
  • курячий або індичий фарш: цибуля, червоний перець, чорний перець, каррі, чебрець, куркума, пажитник.

Ще одне важливе правило - смажити котлети потрібно тільки на вершковому або топленому маслі. Як альтернативу можна використовувати будь-який жир тваринного походження, а ось від рослинних аналогів краще відмовитися, інакше смак котлет буде зовсім не той.

Вас також можуть зацікавити новини: